Akü Fiyatları

Akü Fiyatları
Akü Fiyatları

Araçların en önemli parçalarından birisi olan akü, aracın çalışmasında rol alan gerekli bir parçadır. Aküler, temelde aynı görevi görmelerine rağmen farklı modellere ayrılırlar. Bu farklı modeller de farklı fiyatlandırılmalar ile satışa sunulur.

Aküler temelde iki kategoriye ayrılabilir. Bunlardan bir tanesi sulu akü modelleriyken diğeri ise jel akülerdir. Sulu akü, kısaca akü suyu ile çalışan akü modelidir. Jel aküde ise elektrolit solüsyon sıvı içerisinde değil bir jel içerisinde bulunur. Aküler marka özellik ve amper olarak farklılıklar göstererek farklı fiyatlar ile satışa sunulur. 2022 yılı akü fiyatları için aşağıda bulunan listelere göz atabilir ve bir fikir sahibi olabilirsiniz.

2022 Akü Fiyatları

Arabanız için akü seçerken dikkat etmeniz gereken birtakım faktörler bulunmaktadır. Bu faktörleri göz önünde bulundurarak akü seçimine gitmelisiniz. Arabanızın modeline göre, ihtiyacı olan marj gücüne göre akü seçimi yapmalısınız.

Akülerde 60 amper, 70 amper, 75 amper, 90 amper, 100 amper ve 135 amper gibi türler bulunur. Aracınızın ihtiyacına göre marş gücünü ayarlamalısınız. Yüksek amper gücü isteyen araca düşük amperlerde akü takmak veya tam tersi durumu gerçekleştirmek araçlara zarar verir. Aşağıda verilen akü fiyatları listesine bakarak da akü fiyatları hakkında genel bir bilgiye sahip olabilirsiniz. İşte 2022 akü fiyatları :

 • Varta 60 Amper Akü Fiyatı 890 TL
 • Varta 72 Amper Akü Fiyatı 1.100 TL
 • Mutlu 60 Amper Akü Fiyatı 890 TL
 • Forjel 100 Amper Akü Fiyatı 2.150,00 TL
 • Yiğitakü 60 Amper Akü Fiyatı 825 TL
 • Yiğitakü 72 Amper Akü Fiyatı 1.100 TL
 • Yiğitakü 135 Amper Akü Fiyatı 1.990,90 TL

Genel olarak fiyatlar böyledir. Güncel pazarlardan, internet üzerinden akü fiyatlarına göz atabilir ve satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Akü Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Akü fiyatlarını etkileyen birçok farklı faktör bulunmaktadır. Genellikle markadan markaya da fiyat değişikliği gözlemlenmektedir. Daha sonrasında akü fiyatlarını belirleyen en büyük faktörlerden birisi de amper değeridir. Daha düşük amperlerdeki aküler daha ucuz fiyatlar ile satılıyorken, daha yüksek amperlerdeki aküler daha fazla fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Fiyatlar konusunda etkili olan bir diğer önemli etken de akünün su ya da jel akü olmasıdır. Jel aküler su akülerine göre daha yüksek fiyatlar ile satışa sunuluyor.

Akü fiyatlarında farklılık görülmesinin bir diğer sebebi de aküyü üreten markadır. Sektörde yer etmiş ve uzun zamandan beri akü alanında kendisini kanıtlamış markaların akü fiyatları daha yüksek olacaktır. Yine de alışverişlerinizde güvenilir markaları tercih etmeniz çok daha yararlı olacaktır. Akü ömürleri için de markalar önemlidir. Kaliteli ve güvenilir bir markadan aldığınız akülerin ömürleri çok daha uzun süre dayanırken, kalitesiz bir markadan alınan akünün ömrü çok daha kısa olacaktır.

Akü fiyatları 2022 yılında zamlandı. Bunun sebebi ekonomik gelişmeler ile açıklanabilir. Daha fazla akü fiyatlarından örnek vermemiz gerekirse aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz:

 • Orbus 150 Amper Akü Fiyatı 5.614 TL
 • Mutlu Akü 72 Amper Akü Fiyatı 1.090 TL
 • ORTEC 7 Amper Akü Fiyatı 232 TL
 • PREMİER 75 Amper Akü Fiyatı 779 TL
 • İNCİ Akü 75 Amper Akü Fiyatı 1.213 TL
 • Halk Akü 60 Amper Akü Fiyatı 861 TL
 • VARTA 100 Amper Akü Fiyatı 1. 863 TL

Yukarıdaki listede de görüldüğü üzere akü fiyatları markadan markaya göre değişkenlik göstermektedir. Akü fiyatlarını etkileyen bir diğer faktörde amper gücü. Amper gücü artıkça akünün de fiyatı artmaktadır.

Kaliteli Akünün Avantajları Nelerdir?

 • Kaliteli ve bilindik bir marka olan akü kullandığınız zaman yüksek güç performansı elde edebilirsiniz.
 • Kaliteli ve otomatik bir akü kullandığınız zaman aküyü şarj etmekle uğraşmazsınız.
 • Kendisini kanıtlamış ve kalite standartlarını belirli bir seviyeye getirmiş bir akü markasından satın alma işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman hızlı şarj özelliği ile karşı karşıya kalırsınız. Hızlı şarj özelliği ile de zamandan tasarruf edebilirsiniz. Kullanışlı ve kaliteli bir akü araç ağırlığını artırmaz. Bu durum sayesinde de daha kolay bir şekilde hızlanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Güvenilir ve bilindik bir akü markasından akü aldığınız zaman çok daha uzun süreli bir kullanım elde edersiniz. Bu durum da sizi ekstra masraflardan kurtarır ve uzun süreli kullanım şansı elde ettirir.
 • Araçlarınıza akü seçimi yapmadan önce bu tarz bir akü satın aldığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde satın aldığınız akü sizi kısa bir süre içerisinde yolda bırakacak ve ekstra masraflar ödemenize neden olacaktır. Bu yüzde akü fiyatı kadar akü seçimi yapmak da oldukça önemli bir ayrıntı.

Sizler için ilgilenebileceğiniz konu linkleri aşağıdadır. İstediğiniz konuya tıklayarak konuya gidebilir. Anasayfaya gitmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Ford Focus Fiyat ve Özellikleri

Opel Astra L

Golf 8 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2022

Genel Akü Fiyatları

Yorum yapın