Kırık Stop Camı Muayeneden Geçer mi? – (2023)

Kırık Stop Camı Muayeneden Geçer mi ? Birçok araç sürücüsü tarafından merak edilmekte olan bir soru da kırık stop camı muayeneden geçer mi olmaktadır. Araç muayene sırasında far ve aydınlatma sistemleri tek tek kontrol edilmekte ve buna göre kusurlu veya kusursuz olarak işaretlenmektedir. Aracın muayeneden geçebilmesi için stop camında büyük bir kırığın veya çatlağın olmaması gerekir.

kirik stop muayeneden gecer mi

Örnek vermek gerekirse stop camında ki çatlağın ışık süzmesi yapmaması gerekir. Eğer ki stop camlarında ufak bir çatlak veya kırık varsa ve ışık yansımasında herhangi bir sorun yoksa aracınız muayeneden yapılan kontroller sonucunda geçirilmektedir.

Kırık ve çatlağın çok büyük olmaması gerekir. Gözle görülecek kadar büyük ve belli olan bir kırık söz konusu ağır kusurlu olmaktadır.

Kırık Stop Camı Muayeneden Geçer mi?

Kırık Stop Camı Muayeneden Geçer mi ? Muayene sırasında stop camında büyük bir kırık veya çatlak gördüyseniz büyük olasılıkla araç muayeneden geçmeyecektir. Bu gibi durumlar da yenisiyle değişimi veya stop camı tamiri işlemi yapılması gereklidir.

Yenisini almak yerine tamir işlemini de tercih edebilirsiniz. Stop camı tamiri sonucunda araç muayeneden sorunsuz şekilde geçer.

Her araç sürücüsünün muayene öncesi aydınlatma olarak far ve stop camlarını kontrol etmesi gerekir. Özellikle farlarda ki çatlaklar ve kırıklar muayeneden geçmemektedir. Stop camlarında ise çok belirgin kırık olmadığı sürece bir sıkıntı çıkmamaktadır.

Motor Yağı Nasıl Değiştirilir? Motor Yağı Fiyatları

Motor Bloğu Neden Çatlar? Motor Bloğu Çatlağını Nasıl Anlarız?

Motor Rektifiye Fiyatları

Motor Bloğu Çatlak Tamiri ve Fiyat Bilgisi

Rektifiye Nedir, Neden Yapılır, Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Google.com

Araç Boyama Fiyatları

Airbag Işığı Neden Yanar, Nasıl Söndürülür? Airbag Tamir Fiyatları

ARAÇ BOYAMA ÜCRETLERİ VE BOYAMAYA DAİR GENEL BİLGİLER

Yorum yapın