Araba Kaplama Fiyatları

Örnek Araç Kaplamalar ve Fiyatları

Araba Kaplama Fiyatları Aşağıdaki fiyatlar İstanbul’da ve Ankara’da farklı farklı yerlerde yapılmış araç kaplama fiyatlarıdır.

Araba Kaplama Fiyatları
Araba Kaplama Fiyatları

Araba Kaplama Fiyatları 2023

Mini Cabrio Tavan Hariç Folyo Kaplama 5000 TL

Renault Megane 2 Sedan – Tavan 700 TL (History Parlak)

Ford Focus – Ön Kaput- Bagaj – Tavan Folyo Kaplama 1500 TL

Peugeot 307 – Ön Kaput ve Tavan Folyo Kaplama 1500 TL (Yeşil)

Renault Megane 2 HB – Ön Kaput ve Tavan Folyo Kaplama 2100 TL (Metalik Kırmızı)

Volkswagen Polo – Tavan Folyo Kaplama 400 TL (Siyah)

Dacia Solenza Folyo Araç Kaplama 6500 TL

Fiat Linea Folyo Araç Kaplama 7000 TL

Renault Fluence Folyo Araç Kaplama 7500 TL

Tofaş Şahin Folyo Kaplama 5000 TL (Beyaz)

Renault Laguna Folyo Kaplama 7000 TL

Peugeot 206 Folyo Kaplama 7000 TL (Mat Yeşil)

Ford Fiesta Folyo Kaplama 7000 TL (Siyah)

Opel Astra J HB Folyo Kaplama 7500 TL (Mat Bordo)

Nissan X Trail Folyo Kaplama 7000 TL (Mat Füme – Aynalar Siyah)

Honda Civic Folyo Kaplama 7000 TL (Parlak Siyah)

Opel Corsa Folyo Kaplama 6000 TL (Gümüş Grisi)

Opel Tigra Folyo Kaplama 7000 TL (Mat Yeşil)

Seat 1.4 TSİ SC FR Folyo Kaplama 7000 TL (Mat Mavi)

Hyundai Elentra Folyo Kaplama 7000 TL (Mat Siyah)

Opel Astra Folyo Kaplama 7000 TL (Mat Siyah)

Nissan Micra Folyo Kaplama 7000 TL

Renault Clio Folyo Kaplama 6500 TL (Mat Kırmızı)

Peugeot 207 Folyo Kaplama 7000 TL (Mat Siyah – 2 Şerit Çizgili)

Volkswagen Passat Folyo Kaplama 7500 TL (Mat Siyah – 2 Şerit Çizgili)

Audi 1997 Folyo Kaplama 6500 TL (Mat Gri)

BMW 320d xdrive Folyo Kaplama 7000 TL

Mercedes-Benz Cla Folyo Kaplama 13000 TL (Pırlanta Gümüşü)

Audi A5 Coupe Folyo Kaplama 7000 TL (Mat Siyah)

Kia Ceed Folyo Kaplama 8000 TL (Gri)

Opel  Corsa 1.2 Folyo Kaplama 6000 TL (Siyah)

Hyundai i30 Folyo Kaplama 18000 (Pırlanta Parlak Gold)

Subaru İmpreza Folyo Kaplama 23000 (Taşlı ve Simli Mavi)

Hyundai Accent Era Folyo Kaplama 6500 TL (Beyaz)

Volkswagen Golf 6 Folyo Kaplama 7000 TL (Parlak Kırmızı)

Citroen Picasso Folyo Kaplama 7500 TL

Land Rover 2009 Folyo Kaplama 8000 TL (Açık Füme)

Fiat Doblo Folyo Kaplama 7500 TL (Beyaz)

Fiat Tempra Folyo Kaplama 7000 TL

Fiat Marea Folyo Kaplama 7000 TL (Gümüş Gri)

Ford Fabia 2007 HB Folyo Kaplama 7000 TL (Mat Siyah)

Renault Symbol Folyo Kaplama 7500 TL (Mat Bej)

Honda 1999 Folyo Kaplama 6500 TL

Dacia Logan Sedan Folyo Kaplama 7000 TL (Açık Gri)

Volkswagen Touran Folyo Kaplama 8000 TL (Mat Kırmızı)

Araba Kaplama Fiyatları

Araba kaplama fiyatları yılında bir önceki yıllara göre döviz kurunda ki yükselmelerden dolayı bir tık daha fazla artmıştır. Bu fiyatlar genellikle malzemenin cinsine, boyutuna ve kalitesine göre değişmektedir. Birçok kaplama çeşitleri mevcuttur. Kullanıcılar özellikle tek renk, mat renk ve çift renk kaplama uygulamalarını oldukça beğenmektedir. Kimi sürücüler ise özel uygulamalar istemektedir. İstedikleri bir görüntüyü araçlarına komple olarak uygulatabilmektedir.

Araç Tavan Kaplama 1000 TL

Ultra Seramik Titanyum Kaplama 2300 TL

Seramik Boya Koruma Kaplama 1500 TL

Şeffaf Boya Koruma Filmi 600 TL

Off Road, Ticari Taksi, Kurumsal Araç Kaplama 6000 TL

Şeffaf PPF Folyo Kaplama 1000 TL

Araba Kaplama Fiyatları Türkiye de en çok uygulanan kaplama çeşitleri aşağıdaki gibidir.

araba Kaplama
ARAÇ KAPLAMA FİYATLARI
ARAÇ KAPLAMA FİYATLARI

Araç Kaplama

  • Seramik kaplama
  • Folyo kaplama
  • Sim kaplama
  • Mat kaplama
  • Altın kaplama
  • Kamuflaj kaplama

Araç Seramik Kaplama Fiyatları 2023

Araba Kaplama Fiyatları Seramik kaplamalar araç boyalarını korumak için yapılan bir kaplama çeşididir. Seramik kaplama fiyatları ise günümüzde ortalama 1500- 4500 TL arasında değişebilmektedir. Bu fiyatlar aracın boyutuna ve zorluğuna göre oldukça farklılık göstermektedir.

Araç Folyo Kaplama Fiyatları 2023

Araçlarında farklılık yapmak isteyen kullanıcılar tarafından uygulanmakta olan bir işlemdir. Folyo kaplamalar sayesinde araçlar yeni bir görüntü kazanır. İstenilen renkte folyo kaplamalar ile araçlar harika bir görünüme kavuşur. Genellikle en çok tercih edilen folyo kaplamalar arasında renk olarak mavi, kırmızı ve turuncu renkler yer alır. Folyo kaplama fiyatları ise 2021 yılında ortalama araç marka ve modeline göre 5000- 20.000 TL arası olmaktadır.

Araç Mat Kaplama Fiyatları 2023

Mat kaplamalar özellikle 2020 yılından itibaren yaygınlaşan bir uygulamadır. Günümüz de birçok araçta mat renk kaplamaları görebiliriz. Özellikle lüks sınıfında ki birçok araç markalarında mat kaplamaları görmek mümkündür. Mat kaplama fiyatları ortalama 6000- 15.000 TL arası aracın büyüklüğüne ve malzeme kalitesine göre değişmektedir.

Araç Altın Kaplama Fiyatları 2023

Altın kaplama uygulamasını son zamanlarda ülkemizde fazlasıyla lüks sınıf otomobillerde görmekteyiz. Bu uygulama özellikle Dubai gibi ülkelerde oldukça sık görülmektedir. Ülkemizde de son yıllarda popüler olan altın kaplama uygulamasını profesyonel olarak yapan birkaç firma mevcuttur. Fiyatlarına gelecek olursak ortalama 40.000 – 50.000 TL arasında değişmektedir.

Araç Kamuflaj Kaplama Fiyatları 2023

Kamuflaj kaplamaları genellikle SUV ve Pick-Up tarzı araçlarda görmekteyiz. Doğaya karşı ilgisi olan kişilerde ve off-road kullanıcılarında bu kaplama çeşitlerini görmek pek mümkündür. Aracı oldukça ayrı ve eşsiz gösteren kamuflaj kaplama fiyatları ise ortalama 7000- 16.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar genellikle başlangıç fiyatları sayılabilmektedir.

Araç kaplamalarını günümüzde birçok firma yapabilmektedir. Özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde oldukça profesyonel yapan firmalar mevcuttur. Küçük illerde de vardır fakat bazı detaylı motiflerde profesyonel yapan firmalar ile çalışmanız gerekebilmektedir.

Araç Kaplamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

ARAÇ KAPLAMA FİYATLARI
ARAÇ KAPLAMA FİYATLARI

Kaplama yapıldıktan sonra aracınızı tazyikli su ile yıkamamanız gerekir. Asitli ve kimyasal temizleyici maddeleri kullanılırken çok dikkat edilmesi gerekir. Bazı durumlarda bu gibi kimyasal maddelerde araç kaplamaları zarar görebilmektedir. Bu beraberinde ayrı bir masraf demektir.

Araç Kaplama Fiyatları

Araç kaplama işlemleri genel olarak araçların renk, görüntü, dizayn ve de tasarımından memnun olunmaması durumlarında gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra kişisel zevkler doğrultusunda yenilik isteyenler de yine kaplama işlemine gereksinim duyabilmektedirler.

Öyle ki araç kaplama işlemleri geçmiş yıllarda yalnızca taksi ve de dolmuş gibi ticari araçlarda sıklıkla tercih edilirken, günümüzde birçok araç sahibi hem dizayn hem de daha estetik bir görünüm yakalamak adına bu yöntemi kullanıyor. Peki araç kaplama işlemleri nasıl yapılır? Araç kaplama fiyatları ne kadar?

Araç Folyo Kaplama Fiyatları

Araç kaplamalarında sıklıkla tercih edilen bir yöntem olarak bilinen folyo kaplama tekniği araçların tamamına veya bir kısmına kolaylıkla uygulanabilmektedir. Genel olarak araç sahiplerinin istekleri doğrultusunda otomobil tavanlarının kaplanması, araç içinin kaplanması, torpido bölgesinin kapsanması ya da kaput bölgesinin kaplanması gibi birbirinden farklı şekillerde tercih edilebilmektedir.

Araç folyo kaplamanın en önemli özelliği ise tercih edilen folyo malzemenin kesinlikle aracın kendi boyasına ya da zeminine zarar vermiyor olmasıdır. Uygulama öncesinde de zaten detaylıca temizlenir daha sonra kaplama aşaması tamamlanır.

Araç kaplama fiyatları ise işlemin nerede yapılacağına göre değişkenlik gösterir. Bunun yanı sıra kullanılacak olan malzemenin türü ve kalitesi de fiyata doğrudan etki eder. Araç kaplama konusunda en doğru bilginin işlemi gerçekleştirecek kişi ya da kurumlardan alınması çok daha doğru olacaktır.

Seramik Kaplama Fiyatları

Seramik kaplama işlemi genellikle araçların yüzey kısmına orjinal boyasının korunması için cam yapımı bir hammadde içeren ürünün uygulanmasıdır. En önemli özelliği ise kaplama sonrasında araç boyasının kendi kendisine temizlenebilir nitelik kazanması olacaktır. Bunun yanı sıra seramik kaplanan araçlar darbelere karşı korunaklı olmakla birlikte orjinal boyanın da ilk günkü kadar canlı kalması da kaçınılmaz olacaktır.

Öyle ki kaplama işlemi gerçekleştirilen araçlar kuş pislikleri, ultraviyole ışınlar ve de oksitlenme gibi çevresel faktörlerden de zarar görmez. Peki çizik, çatlak, aşınma veya boyanın sökülmesi gibi sorunlara karşı da koruyucu bir çerçeve görevi göre seramik kaplama nasıl yapılır? Seramik kaplama fiyatları ne kadar? Seramik kaplama uygulama aşaması şu şekildedir;

  • İlk aşamada araç detaylı bir şekilde temizlenir. Daha sonra çiziklerin onarımı yapılır. Yüzeyin pürüzsüz hale getirilmesi adına pasta, cila, hare giderici ve de kil işlemlerinin yapılmasına gereksinim duyulabilir.
  • Bir sonraki aşamaya geçildiğinde araç kurumaya alınır. Kuruyan aracın yüzeyine yumuşak bir bezle seramik kaplama sıvısı uygulanır.

Seramik kaplama sıvısı isteğe bağlı olarak 3 ya da 4 kat da uygulanabilmektedir. Ancak bu noktada en önemli detay, sıvının aracın tüm yüzeyine eşit dağılmasını sağlamak olacaktır. Uygulamanın yapılacağı ortam koşulları da stabil duruma getirilmelidir.

Seramik kaplama fiyatları ise genel olarak işlemin yapılacağı alana ve kullanılacak malzemenin kalitesine göre değişir. Bu nedenle ücretler konusundaki bilginin işlemi gerçekleştirecek firmadan alınması çok daha sağlıklı olacaktır.

Araç Boyama Fiyatları Google

araç kaplama folyo fiyatları, araç kaplama fiyatları, araç folyo kaplama fiyatları, araç seramik kaplama fiyatları, araç tavan kaplama fiyatları, araç içi döşeme kaplama fiyatları, araç kaplama fiyat listesi, araç kaplama folyo fiyatları, araç kaplama fiyatları ankara

Araç Kaplama Fiyatı Ne Kadar?

Araç Kaplama Fiyatı

Araç Tavan Kaplama 1000 TL

Ultra Seramik Titanyum Kaplama 2300 TL

Seramik Boya Koruma Kaplama 1500 TL

Şeffaf Boya Koruma Filmi 600 TL

Off Road, Ticari Taksi, Kurumsal Araç Kaplama 6000 TL
Şeffaf PPF Folyo Kaplama
1000 TL

BMW Kaplama Ne Kadar?

BMW Araç Kaplama Fiyatı 15.750 TL

Araç Kaplama Ömrü Ne Kadar?

Araç kaplama ömrü aracın kullanıldığı bölge olarak güneş ve hava koşullarına göre 2-3 yıl arası değişmektedir. Aşırı güneş ve hava koşullarının kötü olduğu yerlerde bu süre kısalabilmektedir.

Kaput Kaplama Kaç Para?

Kaput Film (Yarım) 900 tl

Kaput Filmi (Tam) 1.900 tl

Seramik kaplamanın ömrü ne kadardır?

Seramik kaplamanın ömrü malzeme ve işcilik durumuna bakar. Normal bir malzemenin kullanım ömrü 2 yılı geçmez.

Seramik kaplamanın zararı var mı?

Seramik kaplamanın herhangi bir zararı yoktur. Araç boyasına da zarar vermemektedir.

Seramik kaplama en iyi marka hangisi?

Kalite bazı markalar şunlardır. 3m, CarPro, Hikari Pro ve Ceramic Pro gibi.

Seramik kaplama kaç gün yıkanmaz?

Seramik kaplama yapılan araçlar 24 saat sonra yıkanabilir.

Seramik kaplama toz tutar mı?

Hayır, Seramik kaplama yapılan aracın üzerinde toz tutunamaz.

Seramik kaplama aracı parlatır mı?

Seramik kaplama aracın boyasında parlaklık oluşturarak aracı parlatır ve bu parlaklık kalıca hale gelmektedir. Hidrofobik özelliği sayesinde aracın üzerinde toz, kir ve su tutunamaz.

Seramik kaplama yazın mı kışın mı?

Seramik kaplama için mevsimlerin önemi yoktur. Durum şartlarına göre yazın ve kışın uygulanabilir.

Seramik kaplama güneş yanığı önler mi?

Seramik kaplama güneş yanığı oluşmasını önler.

kaplama malzemeleri , modelleri araçların , dış etkenlere , kaplama folyosudur , araçların tavanlarına , araç kaplama folyosu , aracınızın dışı , aynı zamanda araçların , otomobil sahibine

Incoming search terms here:

  • https://otoilim com/araba-kaplama-fiyatlari/

Yorum yapın