Araç Tüp Tankı Fiyatları

Araç Tüp Tankı Fiyatları
Araç Tüp Tankı Fiyatları

Araç Tüp Tankı Fiyatları Güncel LPG tankı fiyatları montaj işlemi hariç her yerde farklılık gösterebilir. Bu fiyatlar Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana Gaziantep gibi çeşitli illerden ortalama olarak alınmış fiyatlardır. LPG tank değişiminden hemen önce ilgili firmalardan net bir fiyat talep edebilirsiniz.

 • Simit Lpg Tank Fiyatları 2022    
 • 35 Litre Simit Lpg Tank : 800 TL 
 • 40 Litre Simit Lpg Tank : 880 TL
 • 42 Litre Simit Lpg Tank : 930 TL 
 • 46 Litre Simit Lpg Tank: 1000 TL
 • 47 Litre Simit Lpg Tank : 1200 TL
 • Silindir Lpg Tank Değişimi Fiyatları 2022
 • 32 Litre Silindir Lpg Tank : 970 TL
 • 40 Litre Silindir Lpg Tank : 920 TL
 • 50 Litre Silindir Lpg Tank : 960 TL
 • 55 Litre Silindir Lpg Tank : 1200 TL

Lpg Tipleri Nelerdir?

LPG Tankı Fiyatları 2022
Araç Tüp Tankı Fiyatları

Araç Tüp Tankı Fiyatları LPG tank ölçü ve tipe göre bir çok farklı çeşitte üretilir. İçten boğazlı simit tanklar, dıştan boğazlı simit tanklar, ince silindirli tanklar, tombul silindirli tank, ve benzeri her araç için farklı tank alternatifleri bulunmaktadır. Silindir tank çap ve uzunluklarına göre birçok yönden değişiklik gösterir.

Silindir tankların en çok kullanılan ölçüleri 200, 230, 244, 270, 300, 315 nadiren de olsa  360, 400 çaplarında olduğu bilinir. Simit tank ise 180mm, 200mm, 220mm, 240mm ölçülerinde olacak şekilde imal edilir. En çok kullanılan tan tipleri ise 630×200 ve 600×220 45/47 Lt’lik simit tanklar olmaktadır.

Tank değişimi yapılırken dikkat etmek gereken en önemli kural; silindir tank değiştirirken eskisi ile aynı çap ölçülerinde olması, simit tank değişiminde ise aynı yükseklik ölçülerine sahip olmasıdır.

Örnek olarak eski tankınız 630x200mm yüksekliğinde bir simit tank ise yeni alacağınız tankınızın yüksekliği ise 200mm olmalıdır. Aksi taktirde şamandıranız asla uyum sağlamaz ve LPG göstergesi de tanktaki yakıt seviyesini mutlaka yanlış gösterir. Bu durumda şamandıranın da değiştirilmesi gerekebilir. Araç Tüp Tankı Fiyatları 2019

Lpg Tank Değişimi Nasıl Yapılır?

Lpg tankı ortalama her 10 yılda bir değiştirilmesi gereken rutin lpg bakımlarından biri olarak sayılabilir. Dönemlik yapılan muayene işlemleri için bu detaylara dikkat edilmelidir. Bu kapsamda tarihi geçmiş tanklar ağır hasarlı kategorisine girer. Ayrıca zaman içerisinde lpg tankında biriken pislikler, motorunuza ulaşarak lpg parçalarına ve motorunuza çok zarar verir. Lpg lpg beyni değişimi

Araç Tüp Tankı Fiyatları Bu sebeplerden ötürü Lpg tankını zamanında değiştirmek tavsiye edilir. Lpg tankının değişimi için araç oto gazcı firmasına götürülmelidir. Otogaz servisinde aracın gaz tankı yerinden sökülerek yeni gaz tankının montajı yapılmalıdır. Otogaz servisinde aracınıza en uygun proje çizimi yapılarak evraklar size verilir. Verilen evraklar ile birlikte muayene istasyonunda gerekli işlemi yaparak; aracınızın muayeneden geçmesini kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.

LPG tank fiyatları 2022
Araç Tüp Tankı Fiyatları

Lpg Avantajları Nelerdir?

Araç Tüp Tankı Fiyatları Günümüzde araçlar, birçok kişinin günlük olarak kullandığı ulaşım imkanını sunan eşyalar olarak tanımlanabilir. Özellikle otomobilini çok kullanan bireyler, yakıt ekonomisi için benzinli yerine lpg sahibi araç tercih etmektedir. Benzinli bir araçta lpg kullanım, ortalama olarak %40 tasarruf sağlayacaktır.

Araç Tüp Tankı Fiyatları LPG yakıt sistemi bazı marka ve model araçlarda fabrika çıkışı olarak bulunabildiği gibi, genelde otomobillere sonradanda montajlanmaktadır. LPG sistemine sahip araçlarda diğer araçlardan farklı olacak şekilde LPG sistemi bakımı da yapılabilmesi gerekmektedir. Lpg sisteminin bakımları zamanında yapılmadığı zamanlarda çok fazla yakıt tüketimi, motorun düzensiz çalışması gibi çeşitli durumlar ile karşılaşılabiliyor. Lpg hem ucuz hem de bulunabilirliğinin kolay olması sebebiyle de araç sahipleri tarafından sık sık tercih edilir.

40 lt lik LPG tankı kaç TL?

40 Litre Simit Lpg Tank : 880 TL – 40 Litre Silindir Lpg Tank : 920 TL’dir.

LPG tankı kaça değişir?

Lpg tankı değişim fiyatı ortalama 800 TL ile 1200 TL arası değişmektedir.

LPG tankı 10 yılı geçerse ne olur?

10 Yıllık ömrü dolan tank değiştirilmezse patlama riski oluşturabilir.

LPG tankı 10 yılı dolduran muayeneden geçer mi?

Hayır, 10 yıllık ömrü dolan lpg tankı değişmezse muayeneden geçmez.

42 lt LPG tankı ne kadar gaz alır?

42 lt lik lpg tankı normal şartlarda 34 litreden fazla almaması gerekir. Eğer fazla alıyorsa yüksek basınçtan dolayı zarar verir ve araç lpg ye geçmyebilir.

LPG tankı yüzde kaç dolar?

Lpg tankı %80 doluma göre ayarlanmaktadır.

Benzer içerikler

Araca Lpg Taktırma Fiyatları

Arabaya Lpg Taktırma Fiyatları

Yorum yapın