Massey Ferguson MF 8S Traktör

Massey Ferguson MF 8S

Maksimum HP 305
Motor “Hepsi Bir Arada” Stage V
Şanzıman Çoklu
Maksimum Kaldırma Kapasitesi (kg) 10.000

Massey Ferguson MF 8S modeli “Yeni Bir Çağ” sloganı ile piyasaya çıktı. Bu yazımızda çağın en iyi modellerinden olan Massey Ferguson MF 8S ‘i inceleyeceğiz.

Massey Ferguson MF 8S Önsöz

Heyecan verici yeni Massey Ferguson MF 8S traktör serisi, Massey Ferguson için tamamen yeni bir çağı müjdeliyor. Gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sağlamak için eksiksiz bir tarım çözümü sunuyor. Massey Ferguson, modern ve yeni çğın isteklerini karşılamak için gelişmiş makine teknolojisini, tamamen yeni bir kabin sistemiyle bir araya getiriyor ve işlerinizi daha kolay bir şekilde yönetmenize yardımcı olmak için tam bağlantılı hizmetlerden oluşan eksiksiz bir yelpaze sunuyor. Bu kişiselleştirilmiş deneyim, kullanıcının traktörü satın almayı düşünmesiyle başlıyor ve tüm makine ömrü boyunca devam ediyor. MF 8S, proaktif ve kestirimci destekte yeni bir çağa adım atan, 0 bağlantı kapasitesine sahip bir traktördür. Sürücülerin çiftlikle, filoyla, Massey Ferguson bayileriyle ve uzmanlarla her zaman bağlantıda kalmasını sağlayan gelişmiş bağlanabilirlik kapasitesi sayesinde tarlada asla yalnız olmazsınız ve çalışmalarınızı her zaman sürdürülebilir ve verimli bir şekilde yürütürsünüz. Ayrıca ihtiyaçlarınıza özel olarak uyarlanan ve traktörünüzün en üst performansla çalışmaya devam etmesi ve filo verimliliğinizin maksimuma çıkması için geliştirilen geniş bir inovatif hizmet yelpazesi de sunuluyor. Zamanının çok ötesinde olan bu traktör konfor, bağlanabilirlik, kullanım kolaylığı, enerji verimliliği, çıkış gücü ve düşük işletme maliyeti açısından mükemmel bir performans göstererek, çalışma süresini maksimuma çıkarıyor ve üst düzey bir yatırım kârlılığı sağlıyor.

Massey Ferguson MF 8S Tasarımı

Özel MF “PROTECT-U” tasarımı – motor ve kabin yerleşimi tasarımı, mükemmel bir görüş kabiliyeti, konfor, verimlilik ve üst düzey performans sağlar. Motor ve kabin arasında 24 cm boşluk bulunan MF “Protect-U” tasarımının güzelliği, bu traktörü böylesine yenilikçi ve eşsiz kılan şeydir. Bu tasarım, koruma sağlar ve operatör için üst düzey bir konfor ve görüş kabiliyeti sunar. Motorun tamamen kapsüllenmesi ve kabinden izole edilmesi, kabin içindeki gürültüyü ve titreşimi azaltarak, sadece 68 dB gürültü seviyesiyle onu piyasanın en sessiz kabini haline getirir! Ayrıca hem kabin için ısı yalıtımına katkıda bulunur hem de motorun soğuma kapasitesini ve verimliliğini geliştirir ve çalışma süresini maksimuma çıkarır. İnce belli kaput ve eğimli ön cam ile birlikte kabin, her yöne benzersiz bir görüş kabiliyeti, açıklık ve konfor sunar.

Massey Ferguson MF 8S Genel Bakış

massey feruguson 8s ozellikleri 20
Massey Ferguson MF 8S Traktör 61

MF Guide, Massey Ferguson’un tam özellikli ve ellerin kullanılmasına gerek bırakmayan dümenleme sistemidir. Desimetre ve santimetre gibi metre altı ölçü birimleri cinsinden hassasiyet kabiliyetine sahip olan MF Guide, çalışmalarınızın verimliliğini arttırır.

Yeni Massey Ferguson MF Guide sisteminde iki farklı alıcı sistemi bulunur: NovAtel® ve Trimble®. NTRIP gibi, çiftlikteki mevcut Trimble® RTK altyapıları kullanılmaya devam edilebilir. Daha fazla bilgi edinmek için Massey Ferguson bölge bayinizle iletişime geçiniz

İlk kez kullananlar için bile 5 dakikada başlatılır. Bu da operatöre üç adımda ilk defa otomatik rehberlik/ dümenleme sistemiyle çalışma imkanı verir.

xFILL™ TEKNOLOJISI MF Guide, arazi nedeniyle sinyalinizi kaybettiğinizde, Trimble®-xFill™ teknolojisi sayesinde, bir düzeltme sinyali olmadan 20 dakikaya kadar güvenilir şekilde çalışmaya devam eder.

%12 YAKIT TASARRUFU : Rehberlik sistemlerinin, tarla çalışmalarında %12’ye varan oranda yakıt tasarrufu sağladığı kanıtlanmıştır.

KONFOR: MF Guide çalışma gününüz boyunca size etkin bir şekilde rehberlik ederek yorgunluğun ve stresin azaltılmasına yardımcı olur.

TASARRUF: MF Guide’ın kullanılması, üst üste binmeleri azaltarak, hassas bir uygulama sağlayarak ve verimliliği artırarak para tasarrufu sağlamanıza yardımcı olur.

ÜST ÜSTE BİNMELER OLMAZ: MF Guide üst üste binmeleri ortadan kaldırır

massey feruguson 8s ozellikleri 21
Massey Ferguson MF 8S Traktör 62

Massey Ferguson’un sunduğu yeni Hassas Tarım çözümü olan MF Section Control, 36 adede kadar bölüm ve 5 uygulama yönetimi sağlayarak en gelişmiş ve en verimli Section Control (Bölüm Kontrolü) özelliğini sunar. ISOBUS uyumlu ekipmanlar için tam otomatik Section Control sayesinde operatörler tohum, gübre veya tarım ilaçlarını üst üste binmeler olmadan uygulayabilirler. Bu, iki defa işlem yapılmasını ve tarla kenarının dışında kalan alanlarda çalışılmasını engeller. Basit ve kullanımı kolay Section Control sayesinde, operatörler her ekipman için kolay ve hızlı bir şekilde düzeltme değerleri belirleyebilir. Sistem, traktörün GPS sistemini kullanarak, halihazırda işlenmiş olan alanlarda ekipman kısımlarını ayrı ayrı otomatik olarak açıp kapar ve bu da otomatik olarak ekonomik bir uygulama ve daha yüksek bir verim sağlar

Değişken Oran Kontrolü (VRC) ile değişken uygulama TaskDoc™ Pro ile yapılan veri transferi artık toprağın veya bitkinin ihtiyacına dayanılarak değişken oran uygulaması yapılmasını mümkün kılar ve böylece işlem girdilerinden tasarruf sağlar. Tohum, gübre ve tarım ilaçları için ayrı ayrı gereksinimler, uygulama haritaları üzerinde gösterilir. Ardından işlem sırasında bunlar geri çağrılır ve otomatik olarak uygulanır. Büyük bir avantaj: tarla veritabanının yardımıyla işlem girdileri tanımlanıp planlanabilir ve ardından en yüksek kesinlik ve hassasiyette uygulanabilir. Örneğin, kimyasal ilaç veya gübre uygulamasını belli alanlarda gerektiği şekilde uyarlayarak girdi maliyetini azaltabilir ve verimi daha da artırabilirsiniz.

TaskDoc™ sistemi, hassaslıkla ölçülen verileri iş sahibinin parmak ucuna kadar getirerek sağladığı bilgilerle, çiftçilerin daha üretken hale gelmelerine yardımcı olur. TaskDoc™ ile, işlerle ilgili tüm veriler çok az çabayla kaydedilebilir, tarla kaydında belgelenebilir ve analiz edilebilir. Veri, ISOBUS standart TC-BAS kullanılarak, Datatronic 5 terminalinden ofise USB Bellek aracılığıyla aktarılır. Uygulanan tohumların ve gübrelerin miktarı veya yakıt tüketimi hakkındaki veriler, iş tamamlanır tamamlanmaz hemen hazır hale gelir. TaskDoc™ Pro sürümü ayrıca, güvenli AgriRouter Cloud hizmeti aracılığıyla, mobil ağ üzerinden GPS konum verisinin kaydedilmesine ve gerçek zamanlı veri transferine de olanak sağlar. Bu özellik, MF Next Management FMIS dahil olmak üzere, ISOXML-kapasiteli saha yönetimi yazılımı ve haritalandırma arasında otomatik ve sorunsuz bir alışverişi mümkün kılar. Kullanılan işlem girdilerinin verileri aktarılır ve ayrıca Datatronic 5 terminali üzerinden de çalışma sırasında görüntülenebilir.

Nerede olursa olsun dönerken ön yükleyici çalışmaları için gelişmiş bir manevra kabiliyeti vardır. Şasinin ve bonenin mükemmel kavisli tasarımı, çağın en iyi dönüş dairelerinden birini sağlar.

Yoğun çeki işlerinde dengenin sağlanması (ön veya arka) için bazen ekstra yüke ihtiyaç olacağından geniş bir ek ağırlık seçeneği sunulmaktadır. İsteğiniz dahilinde MF 8S’nin fabrikadan, ön ve arka ağırlıklarla beraber gelmesi istenebilir.

SPEEDSTEER operatörün göstereceği eforu azaltarak ve daha hızlı dönüşler sağlayarak kabindeki zamanınızı maksimuma çıkarır. Operatörün, direksiyon oranını ayarlayıp belirli miktarda bir direksiyon açısı dönüşü için gereken direksiyon dönüşü sayısını seçmesine olanak sağlar

Yeni ve inovatif ön süspansiyon seçeneği, nakliye işleri için daha gelişkin bir konfor ve güvenlik ve daha fazla çekiş gücü sağlar. Sade tasarım, üstün bir sürüş konforu ve dönüş açısı sağlar ve alt açılığı maksimum düzeye çıkarmanın yanı sıra tam salınım açısı sunar. Kesinlikle bakım gerektirmez.

massey feruguson 8s ozellikleri 30
Massey Ferguson MF 8S Traktör 70

Bir çiftlikte hiçbir makine izole bir şekilde çalışmaz. Bu nedenle lastik ve çiftlik ekipmanları üreticileriyle birlikte çalışmak önemlidir ve teknolojimizi geliştirmemizde hepimiz için son derece faydalıdır. Ortak işbirliklerimizin sonuçları kaliteyi, verimliliği ve performansı geliştirir. Traktörü, yapılan iş için en iyi lastiklerle bir araya getirmek sadece toprağın korunmasına yardımcı olmakla kalmaz, işiniz üzerinde de büyük bir fark yaratır. 2019 AGRITECHNICA fuarında, MF NEXT Konsept traktöründe bir konsept olarak tanıtılan Trelleborg TM1000 ProgressiveTraction lastikler şimdi yeni MF 8S için bir gerçek haline geliyor.

massey feruguson 8s ozellikleri 31
Massey Ferguson MF 8S Traktör 71

Gelişen teknolojinin modern ekipmanları, traktörlerin kapasitesini gittikçe daha çok zorlamaktadır ve bu traktörlerin daha hızlı çalışması ve daha iyi tepki vermesi gerekir. En teknolojik ekipmanlar için mükemmel bir kaldırma ve sürüş özelliği yaratan Massey Ferguson MF 8S, ağır iş çalışmalarının kolaylıkla yapılmasını sağlayan süper bir kapasiteye sahiptir. Massey Ferguson MF 8S, tork kapasitesi yüksek, atik ve oldukça güçlü bir traktördür. En son teknolojik ekipmanlarla çalışırken, mükemmel bir performans için, rakipsiz bir kuyruk miline (PTO) sahip bir traktör arıyorsanız, Massey Ferguson MF 8S sizi bekliyor.

Massey Ferguson MF 8S Teknik Özellik Tablosu

Massey Ferguson MF 8S modelinin teknik özelliklerini tablodan inceleyebilirsiniz.

Massey Ferguson MF 8S Fiyatı

MASSEY FERGUSON MF 8S TRAKTÖR FİYATI ALMAK-SORMAK İÇİN YORUMLARDA BULUNDUĞUNUZ ŞEHİRİ VE İLÇEYİ BELİRTİRSENİZ, YİNE YORUMLARDAN CEVAPLAYABİLİRİZ.

Yorum yapın