Karavan Fiyatları

Karavan Fiyatları
Karavan Fiyatları

Karavan Fiyatları

Karavan Fiyatları Karavanlar bilindiği gibi 19. yüzyılın sonralarına doğru ilk defa sirk çalışanlarının konaklaması için tasarlanmış araçlardır. Daha sonraki yıllarda ise romanlar tarafından kullanılan bu araçlar, otomotiv sektöründe meydana gelen gelişmeler neticesinde birbirinden farklı çeşitlerle piyasaya sürülmüştür. Aslına bakıldığında karavan türlerini çekme, motokaravan ve de pick up karavan olmak üzere üç farklı kategoride sınıflandırmak mümkündür.

Karavan Fiyatları Hangi tür karavana sahip olunursa olsun bahsedilen üç farklı tür kendi içerisinde ortak özellikler taşır. Bunlar; mutfak, banyo, yatak ve oturma alanı gibi bölmelere sahip olmasıdır. Ayrıca genel kullanım amaçları da ortaktır.

Çünkü tüm karavanlar genel olarak seyahat ve tatil amaçlı kullanılır. Fakat bazı insanların doğrudan kendilerine yaşam alanı edindiklerini söylemek de mümkündür. Peki karavan fiyatları ne kadar? Karavanların fiyatları neye göre değişkenlik gösteriyor? Merak edenler için türlere göre karavan fiyatları…

Çekme Karavanlar Ne Kadar?

Çekme Karavan
Çekme Karavan

Çekme Karavan Çekme karavanlar bilindiği gibi karavanın herhangi bir çekici aracın arkasına bağlanarak çekilmesiyle elde edilir. Yani motorsuz araçlardır. Elbette ki tercih edilecek olan karavanların büyüklüklerine göre de uygun güce sahip olan araçların kullanılması gerekir. Çekme karavanlarda 750 kilogramdan çok daha hafif olanlar ruhsatsız olarak kullanılabiliyorken, 750 kilogramdan çok daha ağır olan araçlar ise ruhsatlı olarak kullanılmalıdır.

Bunun yanı sıra 750 kilogramın altında olan yani ruhsatsız kullanılan karavanlar için muayeneye gerek duyulmaz. Yani fiyat performans açısından diğer türe göre çok daha avantajlıdır. Ayrıca motorlu taşıt vergisi kapsamına da girmez. Birbirinden farklı büyüklüklere sahip olan çekme karavanlar ortalama 2 ile 6 kişinin konaklaması için idealdir. Peki çekme karavanlar ne kadar? Çekme karavanların fiyatları sunulan özelliklere ve büyüklük kapasitesine göre değişir. Ancak ortalama fiyatlar 150 binden başlayarak 500 bine kadar ulaşabilecektir.

Motokaravanlar Ne Kadar?

Motokaravanlar Ne Kadar?
Motokaravanlar Ne Kadar?

Motokaravan Motokaravanlar bilindiği gibi kendi kendisine de hareket etme kabiliyeti bulunan motorlu taşıtlardır. Genel olarak araba, minibüs, kamyon, otobüs, tır ya da midibüs gibi araçların modifiye edilmesiyle ortaya çıkar. Peki motokaravanlar ne kadar? Motokaravanlar fiyat performans açısından oldukça avantajlı olsa da çekme karavanlara göre bir nebze daha yüksek maliyetler gerektirecektir.

Öyle ki bu tür araçlarda sürücü mahali ve yaşam alanı aynı şasi üstünde yer alır. Ortalama 4 kişilik bir ailenin konaklaması için idealdir. Bunun yanı sıra içerisinde klima, müzik çalar ve de diğer elekrikli aletlerin kullanımını mümkün kılar.

Motokaravanların sunduğu bir diğer önemli özellik ise rahat bir şekilde park edilmesidir. Alkoven ve camper olmak üzere 2 farklı türe ayrılan motokaravanların fiyatları da modellere göre değişkenlik gösterir. Aloven türünde genel olarak bir kişi için yatacak alan vardır. Dış görünümü itibariyle de tavanın ön kısmı arkaya göre yüksektir. Kalabalık aileler için de uygun olan bu tür fiyat olarak da diğerlerine göre daha maliyetlidir.

Karavan Fiyatları

Pick Up Karavanlar Ne Kadar?

Pick Up Karavan Pick Up karavanlar, genellikle araçların üzerine montajı yapılan araçlardır. Büyük bir karavana göre araçla doğrudan uyumlu hale getirilebilir. Öyle ki insanların günlük yaşamlarında sıklıkla tatile çıkmaları mümkün değildir. Bu nedenle pick up karavanı tercih etmek çok daha avantajlıdır.

Çünkü çıkabilen yapısı sayesinde araçların normal günlerde de kullanımını mümkün kılar. Yani çok yönlü araçlar olan pick up karavanlar her açıdan çok daha avantajlı olacaktır. Peki son zamanlarda tatil severler arasında bir trend haline gelen pick up karavan fiyatları ne kadar? Bu hususta ne yazık ki net bir fiyat aralığı söylemek mümkün değildir. Tercih edilen karavanın türü ve modeline göre maliyet de artabilmekte ya da azalabilmektedir.

Benzer İçerikler

Case JXB Fiyat Listesi ve Özellikleri

Simit Tüp Tankı Fiyatları

Mercedes Unimog Fiyat Listesi ve Özellikleri

Yorum yapın