Simit Tüp Tankı Fiyatları

Simit Tüp Tankı Fiyatları
Simit Tüp Tankı Fiyatları

Simit Tüp Tankı Fiyatları

Simit Tüp Tankı Fiyatları Araç LPG tank değişim fiyatları verilen tabloda ortalama fiyatları gösterilmektedir. Simit ve silindir tank arasında belirli bir fiyat farkları olmakla beraber bölgeden bölgeye de mutlaka değişiklik olmaktadır. Fiyatlar ve detaylar bilgilendirme adına detaylı bilgi için firmalar ile iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır. Araç tüp tankı değişimi fiyatı tabloda litresine göre şu şekildedir:

  • Simit tüp tankı fiyatları              
  • 35 Litre Simit Lpg Tankı ortalama : 890 TL             
  • 40 Litre Simit Lpg Tankı ortalama : 1150 TL          
  • 42 Litre Simit Lpg Tankı ortalama : 1350 TL          
  • 46 Litre Simit Lpg Tankı ortalama : 1450 TL          
  • 47 Litre Simit Lpg Tankı ortalama : 1570 TL

Lpg Tankının Önemi Nedir?

Lpg Tank fiyatları
Lpg Tank fiyatları

LPG sisteminde en çok dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken parça, tank olarak tanımlanabilir. LPG tanklarının satın alınacağı zamanlarda mutlaka en iyi şekilde üretilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Tankların üretildiği tarih de mutlaka kontrol edilmesi gerekir. 10 yılı geçen tank her zaman riskli ve yasaklıdır.

Bu yüzden tankların üretim tarihi kontrolü güvenlik açısından oldukça önemlidir. LPG tankları ebatları özel olarak isteğe göre üretilecektir. Tankların dolumu yapılırken detaylı bir şekilde dikkat edilmesi gerekmektedir. Ne kadar geniş olursa olsun tankın tamamının doldurulmaması önemlidir. Tankların içinde mutlaka genleşme payının bırakılması gerekir. Tank dolumu yapılırken dolum oranı %80 oranlarını geçmemesi daha sağlıklı olacaktır.

Lpg Tankı Kaç Yılda Değiştirilmelidir?

Lpg tanklarının değişimi tam olarak 10 yıl kadar belirlenmiştir. 10 yılı geçti ise araç muayene istasyonlarında ağır kusur olarak belirtilir ve tüp tankının değişimini yapmanız söylenir. Yeni bir tüp tankı ve projesinden hemen sonra aracınız muayeneden kolay ve kısa sürede geçebilmektedir. Lpg tanklarının birçok çeşitleri mevcuttur.

İnce silindir, tombul silindir, dıştan ve içten boğazlı tank olarak çeşitli alternatifler mevcuttur. Aracınızda benzinden LPG’ye geçiş yaparken istediğiniz tür ve boyutlarda seçim yapabilirsiniz. Fakat var olan bir LPG tankı değiştirirken mutlaka üzerindeki ile aynı ölçü ebatlarında olması gerekmektedir.

Simit Tüp Tankı Değiştirilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lpg tanklarının değişimi yapılırken dikkat edilmesi gereken çok önemli kurallar vardır. Silindir ya da simit tüp tankı değişimi sırasında yeni takılacak olan tank ebatlarının birebir olması kesinlikle gerekmektedir. Farklı ebatlarda olduğu zaman ise yakıt göstergesinde bazı yanlışlıklar olacaktır.

Simit Tüp Tankı Fiyatları Aynı yükseklikte ve aynı tipte tank değişimi yapılacağı zaman yakıt göstergenizde tam anlamıyla doğru çalışacağını göreceksiniz. Güvenliğiniz ve aracınızın düzgün çalışması için araç lpg tanklarınızın bakımlarını zamanında yaptırmalı ve 10 yılı geçtiği sürede ise yenisi ile değiştirmeniz gerekmektedir.

Lpg Tankı Kaç Yılda Değiştirilmelidir
Lpg Tankı Kaç Yılda Değiştirilmelidir

Simit Tüp Tankı Araca Zarar Verir Mi?

Araçlarda kullanılan gaz sistemi motor yapılarına göre mutlaka farklılık göstermektedir. Günümüz araçları genellikle çok noktalı enjeksiyona sahip olması sebebi ile, sıralı sistem LPG’ler kullanılır ve bu sıralı sistem lpg ise araç motoruna zarar vermek yerine motoru korur ve ömrünü iyi yönde uzatır. Sıralı sistem LPG’li araçlar istenildiği zamanlarda benzinli olarak da kullanılabilir.

Benzin fiyatlarının artması nedeni ile LPG’ye yönelen araç kullanıcılarının, kurulum ve kalite açısından ve birçok yönden doğru seçimi yapması ve yetkili servislere LPG taktırması tercih haline gelmiştir. Binlerce insan, aracın motor ömrünü uzatan cep dostu LPG’li araçları istekli bir şekilde talep etmektedir. Diğer yakıtlara göre pek çok avantajları bulunan otogaz yakıta sahip araçlar, sıfır kilometreli araçlara takılarak artık fabrikadan da kolayca temin edilmektedir.

Sıkca Sorulan Sorular

Benzer İçerikler

LPG Taktırma Fiyatları
Araca Lpg Taktırma Fiyatları
LPG Kesici Fiyatları
LPG Montaj Fiyatları

Yorum yapın