Peugeot 301 Lastik Basıncı Kaç Olmalı

Peugeot 301 Lastik Basıncı Kaç Olmalı ? Lastik basıncı aracın ağırlığına, ağırlık dengesine ve en önemlisi lastiklerin boyutuna göre değişen bir durumdur. En güvenilirleri fabrika tarafından önerilen verilerdir. Ancak bu rakamı bulamazsak, ağırlık dağılımı eşit olmaz.

Peugeot 301 Lastik Basıncı Kaç Olmalı
Peugeot 301 Lastik Basıncı Kaç Olmalı

195 65 R15 için Lastik Hava Basıncı

Peugeot 301 Lastik Basıncı Kaç Olmalı Aracınız eşit bir ağırlık dağılımına sahipse ve önde iki yolcu biniyorsa ancak arkada boşsa, lastik basınçlarınız ön için 34psi ve arka için 32psi olmalıdır. Arkada iki, önde iki yolcu varken, lastik basınçları ön ve arkada 34 psi’ye eşit olmalıdır. Önde iki yolcu ve arkada üç yolcu ile tam yüklü bir sürüş durumunda, derecelendirmenin önde 34 psi ve arkada 36 psi olduğu söyleniyor.

Aracınızın ağırlık dağılımı önden ağır ise, bu önden çekişli araçlar için genel kuraldır. Önde iki yolcu varsa ve arkada boşsa, lastik basıncı ön lastikler için 34psi ve arka lastikler için 32psi olmalıdır. Önde ve arkada iki yolcu ile ön 36 psi ve arka 34 psi olmalıdır Önde iki yolcu ve arkada üç yolcu ile tüm lastikler 34 psi olmalıdır.

205 55 R16 için Lastik Hava Basıncı

Peugeot 301 Lastik Basıncı Kaç Olmalı Aracınız eşit ağırlık dağılımına sahipse, önde iki yolcu varsa ve arkada boşsa, lastik basınçlarınız önde 36 psi, arkada 34 psi olmalıdır. Önde iki yolcu ve arkada iki yolcu ile sürerken, tüm lastikler 36 psi’ye şişirilmelidir. Önde iki yolcu ve arkada üç yolcu ile tam yük için lastikler ön için 36 psi ve arka için 38 psi olmalıdır. Aracınızın ağırlık dağılımı önde ise, önde iki yolcu ve iki yolcu arkada ise 36psi önde ve 34psi arkada olmalıdır.

Peugeot 301 Lastik Basıncı Kaç Olmalı

Peugeot 301 Lastik Basıncı Kaç Olmalı Lastiklerinizi gerekli psi seviyelerinin üzerinde şişirdiğinizde aracınızdaki en büyük değişiklik yol tutuşudur. Lastik basınçlarınız olması gerekenden düşük veya yüksekse, en çok etkilenecek faktörlerden biri yol tutuşunuzdur. Lastiğiniz aşırı şişirilmişse, virajları tutamama, patinaj ve araç yoldan çıkmış gibi yola tutunamama hissi. Basınç, onu yoluna girebilecek katı nesnelere karşı çok zayıflatır. Yüksek lastik basıncı, amortisörlerin çok sertleşmesine neden olur. Caddede gezinirken beşikte sallanıyormuş gibi görüneceksiniz. Araç bir küre üzerinde gidiyormuş gibi hissedecektir. Aerodinamik tamamen yok edilir.

Aşırı Şişirilmiş Bir Lastik Hangi Sorunlara Neden Olur?

Peugeot 301 lastik basınç ışığı nasıl söner?

Arabanızın menüsü radyoda görüntülendiğinde, kişiselleştirme adımında “Araç parametrelerini ayarla” bölümünde lastik basınç sensörü Peugeot 301-308 silme işlemini tamamlayabilirsiniz. Radyosuz bazı modellerde ise direksiyon simidinin sol tarafındaki ayar düğmesini 15 saniye basılı tutun.

Yazlık lastik hava basıncı kaç olmalı?

Önde iki yolcu ve arkada üç yolcu ile tam yüklü durumda, lastikler önde 36 psi ve arkada 38 psi olmalıdır.

Peugeot 301 Lastik Basıncı Kaç Olmalı
Peugeot 301 Lastik Basıncı Kaç Olmalı

Benzer Bilgiler

Yorum yapın