Oto Anahtar Kopyalama Fiyat

Oto Anahtar Kopyalama Fiyat
Oto Anahtar Kopyalama Fiyat

Oto Anahtar Kopyalama Fiyat

Oto Anahtar Kopyalama Fiyat Kabaca söylenecek olunursa, yedek bir araba anahtarı yaptırmanın maliyeti ortalama 120₺ ile 1000₺ arasında değişmektedir. Tabi anahtarlarınız tamamı kayıp ise bu ücret 3 katına kadar çıkma ihtimali vardır. Toplam maliyet faktörünü etkileyen birkaç ana gerekçe şunlardır:

 • Aracınızın markası , modeli ve yılı
 • Anahtar türü (kumandalı, kumandasız ya da akıllı anahtar)
 • Anahtar yaptırdığınız yer ( Servis yada otomotiv anahtarcısı )
 • Yedek anahtar mı? Yoksa bütün anahtar kayıp mı?
 • Orijinal anahtar mı? Yan sanayi anahtar tercihi mi?

Hangi anahtar türüne sahip olursanız olun, oto anahtar kopyalama fiyat hakkında nasıl daha ucuza mal edeceğinizi firmalardan teklif alarak öğrenebilirsiniz.

Oto Anahtar Kopyalama Maliyeti Nedir?

Oto Anahtar Kopyalama Fiyat İnsanlar araba anahtarı değiştirme ile ilgili yardım için aradıklarında ilk merak edilip sorulan sorulardan birisi şudur: ” Arabam için yedek bir anahtar yaptırmanın maliyeti nedir ?” Tahmin edebileceğiniz gibi fiyat, aracın yılına, markasına ve modeline (Ford, Opel, Renault, BMW, Hyundai ve benzeri modeller) göre değişir. Bununla birlikte fiyatlar aynı yıl, marka ve modele göre de değişiklik göstermektedir.

Oto Anahtar Kopyalama Fiyat Örnek olarak, 2016 model Ford Focus için iki farklı anahtar seçeneği olması mümkündür. Kumandalı anahtar (normal kontak) veya Akıllı anahtar (Start butonu basmalı). Üstelik yedek anahtarınızı servisten, oto anahtarcıdan ya da internet üzerinden aldığınız zaman fiyat da etkilenir. Mevcut bulunduğunuz konum anahtar değiştirme hizmeti için aradığınız gün ve saat bile ödediğiniz fiyatı her yönden etkileyebilir.

Oto Anahtar Kopyalama FiyatIarı
Oto Anahtar Kopyalama FiyatIarı

Oto Anahtar Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Anahtarın boş olması, anahtarınızın kesilmesi ve kodlanması, toplam maliyetin yalnızca bir kısmıdır. Aşağıdaki faktörler yedek araba anahtarı fiyatları için nelerin etkili olacağını belirleyecektir:

 • Araba marka, model ve yılı
 • Günün saati ve konum
 • Anahtar değişimini nerede yaptırdığınız ( Servis ya da oto anahtarcısı )
 • Kodlama yapıldığı zaman (çalışma günleri, ya da tatil günleri)
 • Orijinal anahtar ya da değil
 • Sahip olduğunuz anahtarın tür (akıllı anahtar, çipli ya da çipsiz anahtar)

Genel fiyat düşürecek faktörler nelerdir sorusuna gelinecek olursa her şeyde olduğu gibi, arabanıza yedek anahtar yaptırırken de bir çok seçenekleri gözden geçirerek araştırmalar yapabilir ve daha ucuza nasıl araba anahtar fiyatlarına ulaşılabilinir bunun yollarını ararız. İşte size bazı ipuçları :

 • Randevu alın – Randevuyu önceden planlayın ve anahtarcı boş bir zaman ayarlamaya çalışın, bu size ayrı bir indirim sağlayabilir.
 • Daha iyi fiyat teklifi alın – Farklı anahtarcılardan çeşitli fiyat alarak kıyaslama yapın.
 • Anahtar kodu – Bazı araçlar için anahtar kodununuzu kendiniz temin edebilirsiniz aracın kitapçıklarını kurcalayın.
 • Bekleme zamanını ayarlayın
 • Anahtarsız çalıştırma seçenekleri
 • Online anahtar temini araştırın

Anahtar Kodu Nedir?

Anahtar kodunun, araba anahtarı fiyatlarını nasıl etkilediğini mutlaka merak etmişsinizdir. Mekanik her anahtarın özel bir kodu vardır. Bu kod, oto anahtarcı ve bayi tarafından tüm anahtarlar kaybolması durumunda yeni bir anahtar kesmek için kullanılmaktadır. Yaklaşık 10 yıl sonra bu kod bayi tarafından kullanılmaz bu nedenle size yeni bir anahtar da sağlayamaz. Bu durumda bir oto anahtarcı en iyi seçenek olacaktır. Bu tür arabalar için size yeni bir anahtar kesebilen anahtarcı, kodu alması çok daha maliyetli olduğundan dolayı, genellikle bu tür işler için daha fazla ücret alırlar. Herhangi bir kod yok ise kapı kilidi ya da kontak tüpünü sökerek şifrelere ulaşmak tek seçenek olmaktadır.

Akıllı Anahtar Fiyatları

Bu günlerde online internet üzerinden anahtar almak oldukça kolay hale gelmiştir. Yeni bir anahtarı internet üzerinden almadan önce bilmeniz gereken bir şey var o da temin ettiğiniz anahtarı, sizin için kesecek ve programlayacak bir oto anahtarcı ihtiyacınız olacak ve bu durum da toplam maliyeti daha da arttıracaktır. Bir diğer durumda, anahtarların şekli aynı gibi görünse de içlerindeki immobilizer çip farklılık gösterebilir. Sipariş verdiğiniz anahtarın aracınıza uymaması sizi daha büyük sıkıntıya sokabilir ihtimali vardır. Anahtarcınız doğru anahtarı sizin için zaten kısa sürede temin edecektir.

 • Oto anahtarcı fiyatı ortalama: 300₺ – 1000₺ arasındadır.
 • Yetkili servis fiyatı ise ortalama: 600₺ – 2500₺ arası.

Çipsiz Anahtar Fiyatları

Muhtemelen servisler, çok eski olduğu ve kodlama için gerekli bulunmadığı için bu tür bir anahtarı yapamaz. Yedek yaptırmak için böyle bir anahtara 20₺ – 50₺ arası ücretler ödersiniz. Anahtarlarınızın tamamı kayıp ise bu durum sizin çok daha sıkıntılı olacaktır ve yaklaşık 4 katı kadar fazla para ödemeniz gerekecektir. Oto Anahtar işlemlerinde riskli işlem yapılmaması gerekmektedir. İşi bilen oto anahtar işlemleri yapan kişilerden mutlaka yararlanmanız gerekmektedir.

Oto Anahtar Kopyalama Fiyat
Oto Anahtar Kopyalama Fiyat

Üst Düzey Modellere Anahtar Fiyatları

Oto Anahtar Kopyalama Fiyat Bu tür araba anahtarları, özel bir kesme ve programlama gerektiren yüksek güvenlik anahtarları olarak tanımlanabilir. Araç anahtarı yapan her çilingir bu çok pahalı makinalara asla sahip değildir. Bu nedenle, anahtarınızı yaptırabilmeniz için fazladan arama yapmak gerekebilir.

 • Oto Anahtarcıların fiyatı ortalama: 700₺- 2000₺ arasında iken.
 • Yetkili servis fiyatları ortalama: 1500₺- 4000₺ arasıdır.

Online bir anahtar maliyeti sizin için daha yüksek fiyatlara mal olacaktır. Temin ettiğiniz anahtarı, sizin için kesecek ve programlayacak bir oto anahtarcıya ihtiyacınız olacak ve bu durum toplam maliyeti daha da arttıracaktır. Bir diğer durumda, anahtarların şekli aynı gibi görünse de içlerindeki immobilizer çip farklılık gösterebilir. Sipariş verdiğiniz anahtarın aracınıza uymaması sizi daha büyük sıkıntılara sokacaktır. Anahtarcınız doğru anahtarı sizin için zaten mutlaka temin edecektir. Araba anahtar fiyatları için araç marka, model ve yılı belirterek fiyat alabilirsiniz.

Oto Anahtar Kopyalama Araca Zarar Verir Mi?

Oto Anahtar Kopyalama Fiyat Eğer hatalı kopyalama yapılır ise araba çalışmaz yani bulunduğu yerde kalır fakat kopyalama doğru ise arabanın uzaktan kumandası dahi aktif olacaktır ve daha sonra herhangi bir yerde kalır mıyım acaba diye bir endişeye kesinlikle kapılmazsınız. Yani herhangi bir kopyalamanın arabaya kesin bir zararı yoktur fakat kullanılan cihaz ve malzemelerin büyük önemi var burada orijinal parçadan ödün vermeyen işletmelerden destek almalısınız.

Yedek Anahtar Nedir?

Yedek anahtar, adı üstünde otomobil anahtarlarının bir kopyasıdır. Otomobilinizi kilitleyip açabilir. Aynı zamanda çalıştırabilen özelliği de vardır. Yedek anahtar, otomobillerin marka modeline göre değişiklik gösterebilir. Örnek verilecek olursa; Peugeot 207 marka aracın orijinal anahtarı sustalı ve kumandalı iken, yedek anahtarı sadece düz bir anahtar olarak yapılır. Herhangi bir kumanda içermez. Ancak Hyundai i20’lerde orijinal anahtar ve yedek anahtar birbirinin tamamen aynısıdır.

Yedek Anahtar Yaptırmak

Oto Anahtar Kopyalama Fiyat Otomobilin yedek anahtarının bulunmaması, kasko açısından problem oluşturabileceği gibi anahtarın bozulması gibi durumlar aracınızı çalıştıramamanıza neden olabilecektir. Bu sebeple aracınızın yedek anahtarı yok ise bir an önce yaptırmanız gerekecektir. Yedek anahtar, yetkili servislerden temin edebileceğiniz gibi oto anahtarcılarına da yaptırabilirsiniz. Yetkili servis fiyatları biraz pahalı gelebilecektir. Bu sebeple anahtarcı da tercih edilebilir. İşini düzgün yapan çok iyi anahtarcılar bulunmaktadır. Anahtar maliyeti aracın marka modele göre değişiklik gösterebilir. Aracınıza yedek anahtar yaptırmak ya da anahtarınızı kopyalamak istiyorsanız bu işi profesyonel bir şekilde yapan firmalarla görüşmeniz gerekmektedir.

Benzer İçerikler

Oto Anahtar Kopyalama FiyatIarı 2022

Otoilim.com

Yorum yapın