Tofaş Diferansiyel Tamiri Fiyatları 2023

Tofaş diferansiyel tamiri fiyatları 2023 senesine girmiş olmamız ile birlikte değişiklikler göstermiştir. Tüm araçlarda olduğu gibi Tofaş için de tamir ve araç muayene ücretlerinde farklılıkları gözlemlemek mümkündür.

Tofaş Diferansiyel Tamiri Fiyatları 2023
Tofaş Diferansiyel Tamiri Fiyatları 2023

Diferansiyel ve diferansiyel tamiri bir Tofaş için en maliyetli parçalardandır. Bu maliyeti en aza indirgemek adına bazı tamirleri sanayide yaptırabilirsiniz. Zaten Tofaş diferansiyel sesini ne keser, bu konuda sürücüler tarafından araştırmalar yapıldığını biliyoruz.

Özellikle Tofaş araçlarında diferansiyel tamiri oldukça yaygındır. Sık sık bu parçanın tamirinin gerçekleşmesi fiyat ve performans dengesini akıllara getiriyor. Defransiyelin durumuna, yapısına ve iç dişlilerine göre bir fiyatlandırma çıkmaktadır. Yeni takılan veya tamirin edilen diferansiyelin uygunluğu da test edilir.

Diferansiyeller genel olarak yağsız kaldıklarında eskimeye yüz tutarlar. Haliyle arıza moduna geçmesi de daha kolay olmaktadır. İşte tam da bu noktada tamir yaptırmak gerekecektir. Tofaş diferansiyel tamiri fiyatları da bu esnada gündeminiz olacaktır. Öyle ki, 4×4 ve arkadan itiş özelliğine sahip araçlar daha fazla diferansiyel arızasına maruz kalmaktadır.

İçerisinde birçok çarklı diş bulunan bu sistemin arızası hemen giderilmelidir. Çünkü motor çalışır ve ardından tüm gücü şanzımana aktarır. Şanzımanın dönmesiyle birlikte şaft da döner ve belirli bir dönme hızı elde edilir. Bu dönme hızı diferansiyel ile tekerleklere iletilir. Tofaş aracında bu konuda sorun yaşıyorsanız muhakkak tamirini yaptırmalı veya yenisini taktırmalısınız.

Peki, Tofaş diferansiyel boşluğu tamiri hakkında bilgilerimiz tam olarak neler? Tofaş diferansiyel sıfır fiyatı mı daha uygun yoksa diferansiyel tamiri ne kadar tutar ona mı bakmak gerek? Gelin, aklınızdaki sorulara birlikte yanıt arayalım.

Tofaş Diferansiyel Boşluğu Tamiri

Tofaş diferansiyel tamiri fiyatları konusuna girmeden önce Tofaş diferansiyel boşluğu tamiri hakkında bilgi edinmek gerekir. Bu boşluğun arızalı olduğunu tespit edebileceğiniz en iyi ortam virajlı yollardır.

Eğer ki bir virajlı yolda seyir halindeyken araçtan ses geliyor ise orada bir sorun bulunmaktadır. Diferansiyelden duyduğunuz ses, oradaki dişlilerin kırıldığını ya da zarar gördüğünü belirtir. Böyle bir durumda aracınızı bir servise göstermeniz sizin için yararlı olacaktır.

Kısacası diferansiyel boşluğu demek ses çıkması demektir. Orada yer alan boşluklar araçta sesin oluşmasına neden olur. Yetkili kişi, aracın altına girerek diferansiyel aksamındaki boşluğu inceler ve gerekli işlemleri gerçekleştirir. Bu işlemler bazen tamir ile yapılsa da bazen de yeni bir diferansiyel almak gerekebilir.

Tofaş Diferansiyel Sesini Ne Keser?

Tofaş diferansiyel tamiri fiyatları için öncelikle bu sesi neler keser inceleyelim. Diferansiyelden gelen sesi kesmek adına uygulayabileceğimiz adımlara bakmalıyız. Tamire gitmeden önce hangi adımı ne kadar sağlam bir şekilde uyguladık tespit etmeliyiz.

Tofaş diferansiyel sesini kesmek adına uygulayabileceğiniz adımlar;

  • Diferansiyel yağını kontrol edin
  • Diferansiyel boşluğunu tespit edin
  • Diferansiyel arızası nasıl anlaşılır, araştırın
  • Ayna mahruti dişli ayarı nasıl yapılır, inceleyin.

Tüm bu aşamaları uyguladıktan sonra halen sorunun kaynağına ulaşamadıysanız eğer yetkili servis ile görüşme sağlayabilirsiniz. Yetkili servis de sizlere ya tamir etme ya da sıfır diferansiyel takma işlemini iletecektir.

Tofaş Diferansiyel Sıfır Fiyatı

Tofaş diferansiyel tamiri fiyatları ve sıfır fiyatları arasındaki farkı aktarmak adına araştırmalar yaptık. Diferansiyel parçası, bir Tofaş için en maliyetli parçalardan bir tanesidir. Değişimi ve tamiri nedeniyle cebinizden yüksek meblağlar çıkabilir.

Yüksek meblağlar ödememek adına yapılan bazı taktikler (basma vb.) uygulanmaktadır. Bu çözüm yolu anlık olarak işe yaramaktadır. Ayrıca arıza, basit bir tamir ile düzelebilecek durumdayken daha güç bir duruma sokabilirsiniz.

Tofaş için çıkma diferansiyel fiyatları dahi 2000 – 2500 TL arasında değişmektedir. Buna nazaran Tofaş diferansiyel sıfır fiyatı ise 3000 – 3500 TL arasındadır. Elbette sadece bu kadarı ile bitmiyor.

Yaklaşık olarak 5 – 6 saatlik bir işlem sürüyor ve bu işlemin de bir bedeli bulunmaktadır. 500 ve 750 TL arasında farklılıklar gösteren el işçiliği ücreti de ek olarak ödemeniz gerekecektir.

Tofaş 1600 Diferansiyel Fiyatları

Tofaş diferansiyel tamiri fiyatları uğraşılacak arızanın büyüklüğü ile orantılıdır. Aynı zamansa Tofaş 1600 defransiyel fiyatları da yeni yıl ile birlikte değişmiştir. İnternette güncel olarak 1.238 TL gibi bir fiyata bu parçayı bulmanız mümkündür.

Diferansiyel Tamiri Ne Kadar Tutar?

Tofaş diferansiyel tamiri fiyatları sıfır bir diferansiyel almaktan farklıdır. Arızalı olan diferansiyeli tamir etmek en az 600 TL tutabilir. Net bir fiyat çıkartamama nedeni ise her araçtaki diferansiyel arızasının ne kadar kapsamlı olduğunu bir tek usta kişi bilebilir.

Otoilim tofaş tamiri diferansiyel fiyatı

Yorum yapın