Frene Basınca Direksiyon Titremesi

frene basınca direksiyon titremesi
frene basınca direksiyon titremesi

Frene Basınca Direksiyon Titremesi Birçok araçta görülen bu sorun genellikle frene basıldığında belli olur. Araçta yolda ilerlerken frene dokunduğunuz andan itibaren direksiyonda titreme oluyorsa fren sisteminde bazı parçaların kontrol edilme zamanı gelmiş demektir.

Frene basınca direksiyon titremesi neden olur ?

frene basınca direksiyon titremesi
frene basınca direksiyon titremesi

Bu sorun genelde düşük hızlarda kendini tam olarak hissettirmez. 100km hız üzerine çıkıldığında ve frene basıldığında direksiyonda bir titreme ve beraberinde fren pedalında titreme hissediliyorsa arıza fren diskindedir.

Çizilen ve eğrilen fren diskleri direksiyonda titremeye neden olmaktadır. Fren diskleri zamanında değiştirilmezse, sıcak iken sudan geçilirse ve çarpmadan dolayı eğrildiyse direksiyonda titremeye neden olur.

Bu titreme genellikle kullanıcıları oldukça rahatsız eder ve sürüş güvenliğini tehlikeye atar. Bu gibi durumlarda fren diskinin torna edilmesi veya değiştirilmesi gereklidir. Fren diski torna fiyatları ortalama olarak disk başı 60 TL olmaktadır.

Fren disklerinizi kısa süre önce aldıysanız bu yöntem tavsiye edilir. Fakat uzun yıllardır aracın üstünde ise yenisi ile değiştirilmesi en iyi seçenek olacaktır.

Frene basınca direksiyon titremesi konumuz da sadece fren diski hatasına değindik. Fren diski eğilmesi durumunda tüm araçların fren esnasında direksiyon titretmesi normaldir ve bakımının hemen yapılması gerekmektedir.

frene basınca direksiyon titremesi
frene basınca direksiyon titremesi

Motor Yağı Nasıl Değiştirilir? Motor Yağı Fiyatları

Motor Bloğu Neden Çatlar? Motor Bloğu Çatlağını Nasıl Anlarız?

Motor Rektifiye Fiyatları

Motor Bloğu Çatlak Tamiri ve Fiyat Bilgisi

Rektifiye Nedir, Neden Yapılır, Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Google.com

Araç Boyama Fiyatları

Airbag Işığı Neden Yanar, Nasıl Söndürülür? Airbag Tamir Fiyatları

ARAÇ BOYAMA ÜCRETLERİ VE BOYAMAYA DAİR GENEL BİLGİLER

Yorum yapın