Massey Ferguson MF 6S

Massey Ferguson MF 6S

Massey Ferguson MF 6S
Maksimum HP 180
Motor AGCO Power 4,9L, 4 Silindir
Şanzıman Çoklu
Maksimum Kaldırma Kapasitesi (kg) 9.600
Massey Ferguson MF 6S

Massey Ferguson MF 6S Genel Bakış

Çok yönlü MF 6S traktörünüz özellikle, çok çeşitli uygulamalarda üst düzey başarı sağlamak amacıyla yüksek performans sunmak için tasarlanmıştır – tarla çalışmaları için sağlanan güç ve çekiş, nakliye, yükleme ve işletme çalışmaları için sunulan manevra kabiliyeti ve çeviklikle bir araya getirilir. Bu güçlü ve çok amaçlı traktörler, tarımsal müteahhitlerden ve tarım çiftliklerinden, büyük çaplı hayvancılık çalışmalarına kadar, tüm kullanıcılara uyacak şekilde tasarlanmıştır.

Ferahlığın, rahatlığın, kolaylığın ve bağlanabilirlik kapasitesinin keyfini çıkarın A MF 6S’nin kabini, operatörlerin uzun çalışma günleri boyunca zinde kalmasını ve rahat olmasını sağlar. Kullanımı kolay kontrolleri ve her yöne mükemmel görüş kabiliyetini bir araya getirir. Ayrıca sadece 70 dBA gürültü seviyesiyle çok daha sessizdir. Kabin süspansiyonu ve süspansiyonlu ön aks sayesinde daha da fazla konfor sağlanır. Yeni kolçak, sınıfının en iyi kontrolünü ve ergonomisini sunar.

Massey Ferguson MF 6S
Massey Ferguson MF 6S

Düşük işletim maliyetleri

 • “Hepsi Bir Arada” Stage V SCR sistemi, çalışma maliyetlerini azaltır ve gelişmiş görüş kabiliyetine katkıda bulunur
 • 600 saatlik motor servis/bakım aralıkları daha fazla çalışma, daha az iş kesintisi
 • Günlük bakımlar için kolay erişim
 • MF Care servis ve bakım sözleşmeleri

Güvenilirlik için tasarlandı

 • Daha az yakıtla daha fazla verimlilik!
 • Dyna-VT şanzıman. Hassas, akıcı ve kullanımı kolay
 • Power Shuttle kolu – tek noktadan 8 adede kadar fonksiyon kontrolü
 • Dyna-6 Süper Eko şanzıman.

Çeviklik ve çekiş gücü

 • VF650/60R42 arka lastikler sayesinde daha fazla çekiş gücü – daha az toprak sıkıştırması
 • Çekiş gücü ve stabilite sağlayan 2,67 metre dingil mesafesi
 • 4,75 metre dönme yarıçapıyla benzersiz manevra kabiliyeti

Konfor içinde çalışır

 • Aktif mekanik kabin süspansiyonu rahatlığı ve sadeliği bir araya getirir
 • 16 adede kadar LED çalışma lambası

Gereken her yerde yüksek performans

 • 9.600 kg’a kadar arka askı kaldırma kapasitesi
 • 190 litre/dak’ya kadar maksimum hidrolik akış
 • 12.500 kg’a varan, yükseltilmiş brüt araç ağırlığı

Kullanımı kolay, akıllı, sürdürülebilir tarım teknolojileri. Datatronic 5 ve opsiyonel Fieldstar 5 terminali, kullanıcı dostu yeni hassas tarım paketini sunar

 • Daha sezgisel ve hassas bir tarım deneyimi sunmak için tasarlanan 9″ dokunmatik ekranlı terminal
 • MF Guide çözümleri, üst üste binmeleri azaltarak tasarruf sağlar
 • MF Section ve Rate Control, uygulama oranını hareket halindeyken ayarlamanıza olanak sağlarken, üst üste binmeleri, atlanan alanları ve tohum/gübre israfını otomatik olarak en aza indirir
 • MF TaskDoc Pro, detaylı iş kayıtları oluşturur ve onları güvenli Agrirouter bulut sistemi üzerinden güvenli bir şekilde ofise veya tercih edilen iş ortaklarına gönderir
 • MF Connect telemetri sistemi, uzaktan ve gerçek zamanlıya yakın bir izleme ve karar alma imkanı sağlayarak verimliliği artırır ve çalışma süresini maksimuma çıkarır

Massey Ferguson MF 6S Kabin Özellikleri

Ferah ve sessiz MF 6S kabinine girdiğinizde sizi, modern Saber Kılıç tasarımına sahip yeni, akıllı direksiyon, kapıyı açtığınızda yanan aydınlatma ve yüksek kaliteli materyaller karşılıyor. Tüm kontrolleri, MultiPad koluna sahip yeni kolçakta kolaylıkla elinizin altında bulabiliyorsunuz. Bu da ana işlevleri parmak ucunuzla yönetebilmenizi sağlıyor ve yeni makara anahtar ile şanzıman ayarlarını ve sürüş modlarını hızlı ve kolay bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz. Sunulan dört donanım paketi seçeneğiyle, sizin için en doğru konfor, kontrol ve otomasyon seviyesini seçerek traktörünüzü gerçekten de ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz.

Massey Ferguson MF 6S
Massey Ferguson MF 6S

TAVANI IHTIYACINIZA GÖRE UYARLAYIN: Üç tavan tipi seçeneği ile MF 6S’nizi, ön yükleyici işleri için gelişmiş bir görüş kabiliyeti sağlayacak veya doğal havalandırmayı arttıracak şekilde uyarlayabilirsiniz: Standart tavan, kapaklı Standart tavan ve ön yükleyici çalışmaları için ideal Visio tavan arasından seçiminizi yapabilirsiniz.
GENIŞ AÇILI TELESKOPIK AYNALAR: Aynalar arka taraf için mükemmel bir görüş sunarak görüş kabiliyetini ve güvenliği artırır.

Massey Ferguson MF 6S
Massey Ferguson MF 6S

Massey Ferguson MF 6S Özellikleri

MF 6S Serisi Panoramik kabin, aracın yanına monte edilen ekipmanın güvenli ve etkili şekilde çalıştırılması için sağ tarafta açık bir görüş alanı sunar. Geniş, yekpare polikarbon camı oldukça sağlam olup, operatörleri savrulan parçalardan korur. Özel çizilmez kaplama ve özel yıkama/silecek sistemi, mükemmel görüş alanını her koşulda korur. Belediye ve karayolu bakımı işlerinde, tehlike uyarısı ve işaretçileri için kabine sabitleyici braketler ve kablo tertibatı takılabilir. Bu kabin seçeneği, bir çiftçinin/müteahhidin, belediyeler için yoğun yol bakımı çalışmaları ve/veya sözleşmeli işler yaparak iş sahasını çeşitlendirmesine imkan sağlar.

YÜKSEK VERİMLİLİĞE SAHİP ŞANZIMANLAR
İş yükünüz ister yarı otomatik powershift şanzıman, ister sürekli değişken şanzıman (CVT) gerektirsin, MF 6S traktörler, 20 yıldır kesintisiz gelişimle kendini kanıtlamış, sınıfının lideri şanzımanlarla tüm uygulamalar için tam olarak ihtiyacınız olanı sunar. Standart AutoDrive özelliğine sahip Dyna-6 Süper-Eko, dört kademenin her birinde altı debriyajsız vites değişimi sunar ve bunların hepsi Multipad koluyla veya T-kolu kumandasıyla (donanım paketine bağlı olarak) kontrol edilebilir. Dyna-VT Eko, her türlü koşulda üst seviyede kolaylık ve kontrol için akıcı bir vites değiştirme sağlar. Her ikisi de, direksiyon kolonunun sol tarafında yer alan ve ayarlanabilir bir tepkiyle, debriyajsız mekik hareketi sağlayan benzersiz MF Power Shuttle koluyla birlikte sunulur. Ayrıca vitesin değiştirilmesini veya boşa alınmasını da sağlar.

SAĞ T-KOLU VEYA ÇOK FONKS IYONLU MULT IPAD KUMANDA KOLU
Altı Dynashift oranı arasında geçiş yapmak için basitçe T-kollu şanzıman kumandasını ileri veya geri hareket ettiriniz. Ana vites kademesini değiştirmek içinse kolu hareket ettirirken seçim düğmesine basmanız yeterlidir. Daha da fazla kontrol için gelişmiş Multipad kolunu kullanabilirsiniz (Efficient ve Exclusive modellerinde standart olarak bulunur): bu kol, şanzımanı çalıştırmanın yanı sıra seyir kontrolünü, arka askıyı, PTO’yu, sıra başı yönetimini ve entegre mikro kumanda aracılığıyla spool valfleri de kontrol eder. Daha fazla konfor için tüm işlemler kolaylıkla gerçekleştirilir.

Massey Ferguson 6S Ozellikleri 9
Massey Ferguson MF 6S 34
Massey Ferguson 6S Ozellikleri 10
Massey Ferguson MF 6S 35

DYNA-6’NIN AVANTAJLARINA GENEL BAKIŞ

 • Süper sürüngen ile 0,08 ila 40 km/s veya 50 km/s* arası hızlar
 • Tümü debriyaj kullanmaksızın değiştirilen 24 ileri ve 24 geri vitesle maksimum verimlilik
 • Power Shuttle kolu, üç fonksiyonu bir arada sunar. ileri/geri mekik, boşa alma ve vites değiştirme
 • Tarla Çalışma Aralığında dokuz vites
 • Otomatik ayara sahip Otomatik modlu pedal modu
 • Frenle Boşa Alma özelliği, doğrudan aktivasyonla, frene basılarak şanzımanın boşa alınmasını sağlar
 • Opsiyon olarak süper sürüngen vitesler (48×48)
 • Standart olarak Süper Eko özelliği

Sınıfının lideri dinamik performans ve güvenilirlik sunan yarı otomatik powershift şanzıman, dört kademede mükemmel şekilde düzenlenen ve debriyaj pedalı kullanmadan değiştirilen altı Dynashift oranı sunar.

Dyna-6 Süper Eko, tarlada ve yolda kolay bir kullanım için dört kademe aralığında altı powershift vites sunar. Her iki yönde toplam 24 vites sayesinde, her ikisi de düşük motor devirlerinde sağlanan 40 km/s veya 50 km/s* maksimum nakliye hızıyla neredeyse her türlü çalışma için ideal eşleşme sağlanır.

Otomatik Mod MF 6S traktörlerde Dyna-6 Süper Eko şanzımanlarla standart olarak sunulur. Bu gelişmiş kontrol, motor yüküne ve geçerli koşullara en uygun olan, doğru oranı otomatik olarak seçer. Otomatik Modun standart Süper Eko özelliği, yakıt tasarrufu sağlamak için çok düşük bir motor devrinde maksimum hız elde edilmesini sağlayarak (lastiklere bağlı olarak, 1.500 dev/dak’ta 40 km/s, 1.800 dev/dak’ta 50 km/s*), maliyetin düşürülmesine yardımcı olur.

Her kademe aralığında altı Dynashift değişikliği sağlayan Dyna-6 Süper Eko, mükemmel bir örtüşmeyle ve Tarla Çalışma aralığında toplam dokuz vitesle, 24 ileri ve 24 geri vites sunar.

Massey Ferguson 6S Ozellikleri 11
Massey Ferguson MF 6S 36

DYNA-VT’NIN AVANTAJLARINA GENEL BAKIŞ

 • Kademesiz şanzıman her zaman üst düzey bir operatör konforu ve optimum yakıt verimliliği sağlar
 • 0,03 km/s hızdan 40 km/s veya 50 km/s* hıza kadar basit, sınırsız hız
  kontrolü 40 km/s Süper Eko veya 50 km/s* Eko ile mevcuttur
 • İki hız aralığı seçimi, farklı uygulamalar için torku optimize eder
 • Kol ve pedal kontrolü, operatörün tercih ettiği modu seçebileceği anlamına gelir
 • “Supervisor”, çeşitli yükler altında randımanı maksimuma çıkarır
 • Otomatik mod, motor devrini yüke göre otomatik olarak ayarlayarak belirlenen seyir hızını muhafaza eder.
 • Frenle Boşa Alma özelliği ile Mekik Hareketi (shuttle) ve Pedal hassasiyet ayar

“Supervisor” sürekli olarak bekleme konumundadır ve motor devri yük altındayken düştüğünde etkinleşir. “Supervisor”ın faydası, ister PTO uygulamalarında, ister arazi işlerinde ister nakliye sırasında olsun, motordaki yük arttığında ve motor devri düştüğünde şanzımanın, toplam gücü korumak için ileri hızı otomatik olarak azaltacak olmasıdır. Belirli bir ileri hız ayarlayan C1 ve C2 ile birlikte kullanıldığında, yük dalgalandıkça traktör maksimum randımanda çalışacak ve aynı zamanda traktörü otomatik olarak istenen hıza ayarlayacaktır.

Orijinal Dyna-VT şanzıman, hassas mühendisliğin gerçek ifadesidir; üretkenlik, tam bir operatör konforu ve daima en iyi yakıt verimliliği garanti edilir. Ayrıca, Otomatik Mod gibi sürekli olarak yapılan geliştirmelerle pazardaki en sezgisel CVT şanzıman haline gelmiştir.

Massey Ferguson 6S Ozellikleri 12
Massey Ferguson MF 6S 37

DÖRT ÇEKER SISTEMI VE DIFERANSIYEL KILIDI

 • Diferansiyel kilit ve 4WD sistemlerindeki otomatik fonksiyonlar arasında şunlar bulunmaktadır:
 • 4WD ve diferansiyel kilidi, 14 km/s hızın üzerinde otomatik olarak devreden çıkar
 • Diferansiyel kilidi, arka askıya monteli bir ekipman kaldırıldığında otomatik olarak devreden çıkar (indirildiğinde yeniden devreye girer). Ayrıca bir veya her iki fren pedalına basıldığında da otomatik olarak devreden çıkar (ve fren pedalı serbest bırakıldığında yeniden devreye girer)
 • Diferansiyel kilidi devrede olduğu veya el freni çekildiği sırada her iki fren pedalına basıldığında 4WD otomatik olarak devreye girer
 • Versiyona bağlı olarak, tekerleklerin dönüş açısına bağlı otomatik diferansiyel kilidi aktivasyonu SPEEDSTEER operatörün göstereceği eforu azaltarak ve daha hızlı dönüşler sağlayarak kabindeki zamanınızı maksimuma çıkarır. Operatörün, direksiyon oranını ayarlayıp belirli miktarda bir direksiyon açısı dönüşü için gereken direksiyon turu sayısını seçmesine olanak sağlar.
  MANEVRA KABİLİYETİ
  200 hp bir traktörde en dar dönme dairesi yarıçapı! İster tarlada ister işletmede olsun, kısa dingil mesafesinin ve kavisli ön şasi tasarımının sağladığı dar dönme dairesinin avantajları hemen fark edilmektedir. Ön askı sistemi bulunan traktörlerde bile dönme
  dairesinden ödün verilmemektedir. MF 6S traktörleri, yalnızca 9,5 m çapında bir daire içerisinde dönüş yapabilmektedir. Bu da daha hızlı sıra başı dönüşleri, daha hızlı ön yükleyici çalışması ve daha fazla verimlilik ve güvenlik anlamına gelir. *420/85R28 ön lastiklerle 1,9 m teker izi 2,67 m
  ÖN AKS SÜSPANSIYONU
  Ön yükleyici, ön askı ve ön PTO dahil olmak üzere tüm ekipmanlarla uyumlu, inovatif ön süspansiyon seçeneği, nakliye işleri için daha gelişkin bir konfor, güvenlik ve daha fazla çekiş gücü sağlar. Sade tasarım, üstün bir sürüş konforu ve dönüş açısı sağlar ve alt açıklığı maksimum düzeye çıkarmanın yanı sıra tam salınım açısı sunar.

Michelin VF650/60R42 arka lastikler MF 6S.165’te yer alan ve MF 6S.180’de seçenek olarak sunulan Michelin VF650/60R42 arka lastiklerle yer çekişinde eşsiz bir standart yaratılıyor. Bu 42″ arka lastikler, (VF Teknolojisi sayesinde toprak sürmeden, nakliye uygulamalarına kadar) maksimum çok yönlülüğü ve yere maksimum gücün (geniş tekerlek izi sayesinde) minimum toprak sıkıştırmasıyla iletilmesini garanti eder.

 • Toprağa daha fazla özen, Daha fazla yakıt tasarrufu, Gelişmiş servis ömrü, Daha fazla yük taşıma kapasitesi, Zaman tasarrufu, Daha iyi bir yol tutuşu
Massey Ferguson 6S Ozellikleri 19
Massey Ferguson MF 6S 44

MF 6S HIZLI, BASİT, KOLAY VE UYGUN MALİYETLİ BİR RUTIN BAKIM SAĞLAYACAK ŞEKILDE TASARLANDI.

Günlük bakımı hızlı, kolay ve basit hale getirmek için stili ve pratikliği bir araya getirerek, traktörünüzün bakım stresinin üstünüzden kalkmasını, daha fazla verimlilik için daha kısa zamanda tarlaya ulaşmanızı ve bir miktar boş zaman kazanmanızı sağladık. Massey Ferguson MF 6S Serisi bir traktörle, güne hazırlanmak için işletmede harcanan süre minimumda tutulur. Motor hava filtresinin erişimi ve temizliği çok kolaydır. Ön aks ve ince belli kaporta tasarımı yağ çubuğu ve filtresine erişimi kolaylaştırır. Kolayca erişilebilen soğutma paketi temizliği hızlı ve kolay hale getirir.

SEÇENEKLER VE AKSESUARLAR

Günümüzün çiftçilik ihtiyaçları, işiniz için optimize edilmiş makineler gerektiriyor. Massey Ferguson makinenizi ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak amacıyla çok geniş bir seçenek ve aksesuar yelpazesi sunuyoruz; ön yükleyiciler, ağırlıklar, ekstra spool valfler ve hidrolik debilerden, otomatik rehberlik sistemine kadar çok çeşitli seçenekler yer alıyor. Üst düzey konforunuz için koltuk seçenekleri, ses sistemleri, içecek soğutucular ve çok daha fazlası bulunuyor. Sunduğumuz her ürün, mühendislerimiz tarafından, makinenizle optimum uyumluluk, güvenlik, dayanıklılık ve performans dahil olmak üzere her açıdan incelenir. Tüm gerekli kurulum aletleri ve gerekli bilgi elinin altında olan Massey Ferguson bayinizden, üst düzey uzmanlığa sahip bir hizmet alırsınız.

Massey Ferguson MF 6S Teknik Özellikler

Massey Ferguson MF 7S Traktör Google

“Massey Ferguson MF 6S” üzerine bir yorum

Yorum yapın