Massey Ferguson MF 7S Traktör

Massey Ferguson MF 7S

Massey Ferguson MF 7S
Maksimum HP 210
Motor AGCO Power 6,6L, 6 Silindir
Şanzıman Çoklu
Maksimum Kaldırma Kapasitesi (kg) 9.600
Massey Ferguson MF 7S
Massey Ferguson MF 7S

Massey Ferguson MF 7S Boyutları

Massey Ferguson MF 7S
Massey Ferguson MF 7S

Modern traktör tasarımının doğuşundan itibaren Massey Ferguson kabini mükemmelliğiyle nam salmıştır ve MF 7S bu mirası bir adım öteye taşımaktadır. Uzun çalışma günleri boyunca, konforu, sessizliği, kullanım kolaylığını ve kaliteyi bir araya getiren son derece üretken bir ortamda oturmanız ve bunun meyvelerini almanız için gerçekten çok çalışıyoruz.

Ergonomi – Çalışma gününüzün rahat ve kolay bir şekilde geçmesi için ihtiyaç duyduğunuz her şey tek bir yerde. Kabine kolay bir erişim sağlanır ve tüm ana kontroller sağ kolçakta, kolayca ulaşılacak şekilde sunulur. Çalışma sırasında verimlilik – Üretkenliğin artması, zaman tasarrufu ve fark yaratma. Ekipmanlarla daha akıllı çalışın ve 360° kabin görüş kabiliyeti ile traktörünüzü yollarda güvenle sürün.

OPERATÖRLER IÇIN TASARLANDI BIR TRAKTÖR, YAPILAN IŞ IÇIN NE KADAR IYI DONANIMA SAHIPSE, IŞ O KADAR KOLAY VE VERIMLI BİR ŞEKİLDE YAPILIR. Bu, MF 7S’nin diğerlerinden ayrıldığı bir başka alandır: kapsamlı standart ekipman paketinin yanı sıra, ihtiyacınız olan tüm özellikleri sağlayan ve çok çeşitli donanımlar sunan farklı kabin ortamı seçeneklerine de sahiptir.

Massey Ferguson MF 7S Genel Bakış

Massey Ferguson MF 7S
Massey Ferguson MF 7S
Massey Ferguson MF 7S
Massey Ferguson fiyat listesi

UYGUN TAVANI SEÇIN. Üç tavan tipi seçeneği ile MF 7S’nizi, tüm uygulamalar için gelişmiş bir görüş kabiliyeti sağlayacak veya doğal havalandırmayı arttıracak şekilde uyarlayabilirsiniz: Standart tavan, kapaklı Standart tavan ve Visio tavan arasından seçiminizi yapabilirsiniz

YAN AYNALAR ayarlanabilir üst ve alt kısımlara sahiptir ve böylece nakliye sırasında mükemmel bir görüş sağlar ve kör noktaları azaltır. Seçenekler şunları içermektedir: elektrikli buz çözücülü ve elektronik olarak ayarlanabilen aynalar.

16 LED ÇALIŞMA LAMBASI seçeneğinin eklenmesi, mükemmel bir aydınlatma kapasitesi sağlayarak geceyi gündüze dönüştürür. Bu paket ayrıca marka imzası niteliğindeki LED gündüz farları da içerir ve zaten çok çekici olan tasarım daha da geliştirilir.

ŞİMDİ LÜTFEN KOLTUĞUNUZA OTURUN VE RAHAT BİR ÇALIŞMA GÜNÜNÜN KEYFİNİ ÇIKARIN Massey Ferguson, modele ve seçeneklere göre değişen ve olağanüstü bir konfor sunan, sınıfının en iyi koltuğunu sunar

ESSENTIAL VERSIYON Başlığa, dikey amortisöre ve mekanik bel ayarlamasına sahip, standart hava süspansiyonlu döner koltuk.

EFFICIENT VERSİYON Başlığa, dikey amortisöre ve mekanik bel ayarlamasına sahip, standart otomatik hava süspansiyonlu döner koltuk.

EXCLUSIVE VERSİYON Başlığa, dikey amortisöre ve ısıtmalı ve pnömatik bel desteğine sahip, standart otomatik hava süspansiyonlu döner koltuk. EXCLUSIVE VERSIYONUNDA Datatronic 5 aracılığıyla Sıra Başı Yönetimi …ve kolçaktaki kontrollere kolaylıkla erişilebilmektedir. sağlanır (Efficient versiyonunda isteğe bağlı)…

EFFICIENT VE EXCLUSIVE VERSİYONLARINDA İSTEĞE BAĞLIDIR* İki ısıtma seviyesi, pnömatk bel desteği, dikey ve yatay amortisör, çift hareketli sırtlık ve Dinamik Sönümleme Sistemine (DDS) sahip, havalandırmalı, yeni otomatik hava süspansiyonlu döner koltuk.

Massey Ferguson fiyat listesi
Massey Ferguson fiyat listesi

Traktör işlevlerinin tam yönetimi ve şanzıman, motor ve hidrolik gibi optimizasyon özellikleri. Ayrıca olağanüstü Dual Control sistemi, çizi girişi ve çıkışını otomatikleştirerek yarı asılır tip pullukların mükemmel kontrolünü sunar. Aynı zamanda bu sistem, pullukların derinlik tekerleğini arka bağlantıya göre de ayarlar.

Screenshot 1
Massey Ferguson MF 7S Traktör 25
Screenshot 2
Massey Ferguson MF 7S Traktör 26
Screenshot 3
Massey Ferguson MF 7S Traktör 27

Massey Ferguson’un sunduğu yeni Hassas Tarım çözümü olan MF Section Control, 36 adede kadar bölüm ve 5 adede kadar uygulama yönetimi sağlayarak en gelişmiş ve en verimli Section Control (Bölüm Kontrolü) özelliği sunar.

ISOBUS uyumlu ekipmanlar için tam otomatik Bölüm Kontrolü sayesinde operatörler tohum, gübre veya tarım ilaçlarını üst üste binmeler olmadan uygulayabilirler. Bu uygulama, iki defa işlem yapılmasını ve tarla sınırının dışında kalan alanlarda çalışılmasını engeller.

Basit ve kullanımı kolay Bölüm Kontrolü sayesinde, operatörler her ekipman için kolay ve hızlı bir şekilde düzeltme değerleri belirleyebilir. Sistem, traktörün GPS sistemini kullanarak, halihazırda işlenmiş olan alanlarda ekipman kısımlarını ayrı ayrı otomatik olarak açıp kapar ve bu da otomatik olarak ekonomik bir uygulama ve daha yüksek bir verim sağlar.

Değişken Oran Kontrolü (VRC) ile değişken uygulama TaskDoc™ Pro ile yapılan veri transferi artık toprağın veya bitkinin ihtiyacına dayanılarak değişken oran uygulaması yapılmasını mümkün kılıyor ve böylece işlem girdilerinden tasarruf sağlıyor.

Tohum, gübre ve tarım ilaçları için ayrı ayrı gereksinimler, uygulama haritaları üzerinde gösterilir. Ardından işlem sırasında bunlar bellekten çağrılır ve otomatik olarak uygulanır. Büyük bir avantaj: tarla veritabanının yardımıyla işlem girdileri tanımlanıp planlanabilir ve ardından en yüksek kesinlik ve hassasiyetle uygulanabilir.

Örneğin, kimyasal ilaç veya gübre uygulamasını belli alanlarda gerektiği şekilde uyarlayarak girdi maliyetini azaltabilir ve verimi daha da artırabilirsiniz.

Bilgi, güç demektir ve doğru veri ölçümü ve kaydı, daha isabetli kararlar almanızı sağlar. Geleceğin tarım dünyasında önemli bir yere sahip olan yeni TaskDoc™ sistemi, hassaslıkla ölçülen verileri iş sahibinin parmak ucuna kadar getirerek sağladığı bilgilerle, çiftçilerin daha üretken hale gelmelerine yardımcı olur.

TaskDoc™ sayesinde, yapılan işlerle ilgili tüm veriler çok az çabayla kaydedilebilir, tarla kaydında belgelenebilir ve daha sonra analiz edilebilir; ve bunların hepsi çok kısa sürelerde gerçekleştirilir. Veri, ISOBUS standart TC-BAS kullanılarak, Datatronic 5 terminalinden ofise USB Bellek aracılığıyla aktarılır.

Uygulanan tohumların ve gübrelerin miktarı veya yakıt tüketimi hakkındaki veriler, iş tamamlanır tamamlanmaz hemen hazır hale gelir. TaskDoc™ Pro sürümü ayrıca, güvenli Agrirouter Cloud hizmeti aracılığıyla, mobil ağ üzerinden GPS konum verisinin kaydedilmesine ve gerçek zamanlı veri transferine de olanak sağlar.

Bu özellik, MF Next Management (Geleceğin Yönetimi) FMIS dahil olmak üzere, ISOXML-kapasiteli saha yönetimi yazılımı ve haritalandırma arasında otomatik ve sorunsuz bir alışverişi mümkün kılar. Kullanılan işlem girdilerinin verileri aktarılır ve ayrıca Datatronic 5 terminali üzerinden de çalışma sırasında görüntülenebilir.

EPM, EN ÇOK IHTIYAÇ DUYDUĞUNUZ ANDA 30 HP’YE KADAR EKSTRA GÜÇ SAĞLAR. Bu da MF 7S’nin, uygulanan yüke otomatik olarak tepki verdiği ve size ekstra güç sağlamak için yakıtı buna göre ayarladığı anlamına gelir. Zorlu nakliye ve PTO işlerini yerine getirmek için tasarlanan ileri teknoloji elektronik motor ve şanzıman yönetimi, yük altında ya da hızlı sürüşlerde otomatik olarak daha fazla güç üretir.

Massey Ferguson
Massey Ferguson

MultiPad kolu, şanzımanı çalıştırmanın yanı sıra seyir kontrolünü, arka askıyı, PTO’yu, sıra başı yönetimini ve entegre mikro kumanda aracılığıyla spool valfleri de kontrol eder. Daha fazla konfor için tüm işlemler kolaylıkla gerçekleştirilir.

Screenshot 5
Massey Ferguson MF 7S Traktör 28

Sınıfının lideri dinamik performans ve güvenilirlik sunan yarı otomatik powershift şanzıman, dört kademede mükemmel şekilde düzenlenen ve debriyaj pedalı kullanmadan değiştirilen altı Dynashift oranı sunar.

Dyna-6 Süper Eko, tarlada ve yolda kolay bir kullanım için dört kademe aralığında altı powershift vites sunar. Her iki yönde toplam 24 vites sayesinde, her ikisi de düşük motor devirlerinde sağlanan 40 km/s veya 50 km/s* maksimum nakliye hızıyla neredeyse her türlü çalışma için ideal eşleşme sağlanır

Otomatik Mod Dyna-6 şanzımanlara sahip tüm MF 7S traktörlerde standart olarak sunulur. Bu gelişmiş kontrol, motor yüküne ve geçerli koşullara en uygun olan, doğru oranı otomatik olarak seçer. Otomatik Modun standart özelliği, yakıt tasarrufu sağlamak için çok düşük bir motor devrinde maksimum hız elde edilmesini sağlayarak (lastiklere bağlı olarak, 1.500 dev/dak’ta 40 km/s, 1.800 dev/dak’ta 50 km/s), maliyetin düşürülmesine yardımcı olur.

Her kademe aralığında altı Dynashift değişikliği sağlayan Dyna-6 Süper Eko, mükemmel bir örtüşmeyle ve Tarla Çalışma aralığında toplam dokuz vitesle, 24 ileri ve 24 geri vites sunar.

Screenshot 6
Massey Ferguson MF 7S Traktör 29

DNYA-6 Şanzımanın Faydaları

Dyna-VT sürekli değişken şanzımanlar artık yeni bir Otomatik moda sahiptir. Kolçaktaki bir düğmeyle kolayca etkinleştirilen otomatik mod, operatör MultiPad kolunu veya pedalı kullanarak ilerleme hızını ayarlarken, motor devrinin yüke ve hıza göre otomatik olarak düzenlenmesini sağlar. Ayrıca el gazı da artık daha düşük bir motor devri sınırı ayarlayabiliyor ve devir asla bu sınırın altına düşmüyor. Dyna-VT’nin Süper Eko versiyonu, sadece 1.450 dev/dak’da 40 km/s hız elde ederek yakıt tüketimini azaltır.

 • Süper sürüngen ile 0,08 ila 40 km/s veya 50 km/s* arası hızlar
 • Tümü debriyaj kullanmaksızın değiştirilen 24 ileri ve 24 geri vitesle maksimum verimlilik
 • Power Shuttle kolu, üç fonksiyonu bir arada sunar –ileri/geri mekik, boşa alma ve vites değiştirme
 • Tarla Çalışma Aralığında dokuz vites
 • Otomatik ayara sahip Otomatik modlu pedal modu
 • Frenle Boşa Alma özelliği, doğrudan aktivasyonla, frene basılarak şanzımanın boşa alınmasını sağlar
 • A Opsiyonel olarak süper sürüngen vitesler (48×48)
 • Standart olarak Süper Eko özelliği
Screenshot 7
Massey Ferguson MF 7S Traktör 30

DYNA-VT Şanzımanın Faydaları

Saygın DYNA-VT sürekli değişken şanzıman artık yeni bir Otomatik Moda sahiptir. Bu özellik, operatörlerin MultiPad kolunu veya pedalı kullanarak ilerleme hızını değiştirirken, yüke veya hıza göre optimum motor devrinin otomatik olarak ayarlanmasına olanak sağlar. Bu işlev, daha rahat bir çalışma sağlamanın yanı sıra yakıt verimliliğini de geliştirir. Yük (kırmızı çizgi) çeşitli koşullara bağlı olarak değiştiğinde, Dyna-VT belirlenen ilerleme hızını korumak için motor devrini (gri çizgi) ayarlayarak otomatik olarak tepki verir. Bu da performansı optimize eder, yakıt tasarrufu sağlar ve gürültüyü azaltır

 • Kademesiz şanzıman her zaman üst düzey bir operatör konforu ve optimum yakıt verimliliği sağlar
 • 0,03 km/s hızdan 40 km/s veya 50 km/s* hıza kadar basit, sınırsız hız kontrolü 40 km/s Süper Eko veya 50 km/s* Eko ile mevcuttur
 • İki hız aralığı seçimi, farklı uygulamalar için torku optimize eder
 • Kol ve pedal kontrolü, operatörün tercih ettiği modu seçebileceği anlamına gelir
 • “Supervisor”, çeşitli yükler altında randımanı maksimuma çıkarır
 • Yeni Otomatik Mod, motor devri yüke ve hıza göre otomatik olarak düzenlenirken operatörlerin ilerleme hızını ayarlamasına olanak sağlar
 • Frenle-Boşa-Alma özelliği ile Mekik Hareketi (shuttle) ve Pedal hassasiyet ayar

MF 7S Tasarım

MF 7S için sunulan çok sayıdaki lastik boyutu ve denge ağırlığı (balast) seçeneği, gelişmiş bir çekiş gücü ve düşük seviyede toprak sıkıştırması sunarak, işletme maliyetinin daha düşük, ürün veriminin ise daha yüksek olmasını sağlar. 2,88 metre olan dingil mesafesi, ağır bir ekipman olsun veya olmasın gelişmiş bir stabilite sağlayarak, tarlada üst seviyede bir çekiş kapasitesi ve nakliye sırasında daha fazla konfor sunar. Dingil mesafesinin ve MF 7S şasi tasarımının kombinasyonu, daha az ilave ağırlık gerekmesi anlamına gelerek, maksimum toprak koruması sağlar ve toprak işleme, dikim işleri ve tohum ekme sırasında zemin basıncını azaltır.

Günlük bakımı hızlı, kolay ve basit hale getirmek için stili ve pratikliği bir araya getirerek, traktörünüzün bakım stresinin üstünüzden kalkmasını, daha fazla verimlilik için daha kısa zamanda tarlaya ulaşmanızı ve bir miktar boş zaman kazanmanızı sağladık. Massey Ferguson MF 7S Serisi bir traktörle, güne hazırlanmak için işletmede harcanan süre minimumda tutulur. Motor hava filtresinin erişimi ve temizliği çok kolaydır. Ön aks ve ince belli kaporta tasarımı yağ çubuğu ve filtresine erişimi kolaylaştırır. Temizlik amacıyla radyatöre erişmek için rahat bir alan vardır. Yakıt ve AdBlue ® depolarınızı doldurmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Günümüzün çiftçilik ihtiyaçları, işiniz için optimize edilmiş makineler gerektiriyor. Massey Ferguson makinenizi ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak amacıyla çok geniş bir seçenek ve aksesuar yelpazesi sunuyoruz; ön yükleyiciler, ağırlıklar, ekstra spool valfler ve hidrolik debilerden, otomatik rehberlik sistemine kadar çok çeşitli seçenekler yer alıyor. Üst düzey konforunuz için koltuk seçenekleri, ses sistemleri, içecek soğutucular ve çok daha fazlası bulunuyor. Sunduğumuz her ürün, mühendislerimiz tarafından, makinenizle optimum uyumluluk, güvenlik, dayanıklılık ve performans dahil olmak üzere her açıdan incelenir. Tüm gerekli kurulum aletleri ve gerekli bilgi elinin altında olan Massey Ferguson Bayinizden, üst düzey uzmanlığa sahip bir hizmet alırsınız.

Massey Ferguson MF 7S Teknik Özellikleri

Massey Ferguson MF 7S Fiyatı

MASSEY FERGUSON MF 7S TRAKTÖR FİYATI ALMAK-SORMAK İÇİN YORUMLARDA BULUNDUĞUNUZ ŞEHİRİ VE İLÇEYİ BELİRTİRSENİZ, YİNE YORUMLARDAN CEVAPLAYABİLİRİZ.

otoilim.com google.com

Yorum yapın