Motor Rektefiye Fiyatları

Motor Rektefiye Fiyatları
Motor Rektefiye Fiyatları

Motor Rektefiye Fiyatları

Motor Rektefiye Fiyatları son dönemdeki zamlardan sonra sıkça araştırılan sorulardan biri haline gelmiştir. Otomobillerin üzerinde bulunan motorlar belirli kilometrelerde ve de kötü kullanım şartlarında eskime ihtimali barındırır. Yıpranmakta olan bu soruna sahip motorlar artık eskisi gibi çalışmamaya ve de bazı başınızı ağrıtacak sorunlar yaratmaya başlarlar. Motor yenileme, Rektifiye fiyatları geçmiş yıllara göre biraz fazla artmaktadır.

Motor Rektefiye Fiyatları Bunun sebebi ise araç parçalarının dolar kuruyla orantılı şekilde ilerlemesi ve de son yıllarda dolar kuru çok artışa geçti. Motor rektifiye fiyatları da tıpkı motor yenileme gibi her zaman dolar kuruna bağlı olduğundan dolayı parça fiyatlarına bağlı olarak artar veya azalabilir.

Rektefe Ne Demek ? Rektefiye Ne Demek ? Rektifiye Ne Demek ?

Rektefe Ne Demek ? Arabalara yeni merak salan gençlerin ve de sanayiye yeni yeni yolu düşmeye başlayanların oldukça araştırdığı hatta adı zor olduğundan dolayı çoğu kişinin araştırmalarının ilk noktasıdır. Otomobilin hararet yapması, yağsız kullanılması ve de bunlara bağlı olarak zaman geçtikçe yıpranması veyahut farklı nedenlerden dolayı motorunun hasar görmesi durumunda, zorunlu olarak uygulanan motor yenileneme işlemine motor rektifiyesi denmektedir.

Rektefiye Ne Demek ? Motor yenilemenin halk arasındaki adı veyahut piyasa adı olan motor rektifiye işlemi, motorun çalışması için gerekli olan standartlara uymayan, aykırı kalan parçaların standarda uygun bir hale getirilmesidir. Rektifiye Ne Demek ?

Motor Rektefiye Fiyatları
Motor Rektefiye Fiyatları

Rektefiye Ne Zaman Gereklidir ?

Rektifiye Ne Demek ? Motor rektifiye işlemi sırasında silindirlerin bakım ve onarım işlemleri yapılır. Silindirde meydana gelen yanma esnasında herhangi bir sızıntının olması durumu yanma, patlama işleminin verimlilik oranını azaltacaktır. Burada pistonun sürekli aşağı yukarı şeklinde yaptığı hareketten zamanla meydana gelen aşınmalar nedeniyle motor yağı yakmaya başlayabilir. Motor soğutma suyunun kullanımı sırasında bölgelerde kireçlenme durumu oluşur. Bu durum şu dolaşımını etkileyecek ve bu nedenle araçlardaki hararet durumu da bu denli artacaktır. Motor doğru bir şekilde soğutulamaz ise hararet meydana gelebilir.

Honlama Nedir ?

Honlama Nedir ? Arabalara yeni merak salan gençlerin ve de sanayiye yeni yeni yolu düşmeye başlayanların oldukça araştırdığı bir sorudur.Motor rektifiye işlemi sırasında ve de daha sonrasında yenilenen parçaların yüzeylerinin pürüzsüz, dümdüz olduğundan emin olunmalıdır. Özellikle de silindir içinde en ufak bir pürüzün dahi olmamasın önemli detaylardandır. O nedenle motor yenileme işlemi sonrasında bu parçalar itina ve özen ile temizlenir. Silindirin yüzeylerinin çiziklerinden arındırılarak pürüzsüz ve de temiz hale getirilmesi ‘honlama işlemi’ olarak adlandırılır.

Honlama Yapan Yerler

Honlama Supablar ve de subap yuvalarının da temizlenmesi ile rektifiye işlemi büyük bir oranda tamamlanmış olur. Motor, parçalarına ayrıldıktan sonra tekrardan bir araya getiriliyorken birleşme noktaları kontrol edilmeli ve de contalar yenilenmelidir. Yenilenmeyen contalar basınç altında hava veyahut yağ kaçaklarına sebebiyet verebilir, neden olabilir.

Honlama Nedir ? Motor rektifiye işlemi tamamlandıktan sonra bir süre motorun silindir hacmi çok az da olsa genişleyeceği için aracın yakıt kapasitesinde ve de kullanım süresinde değişiklikler meydana gelebilmektedir. Aracın sübap ayarları bile yeni duruma göre yapılır. Genelde silindirin içinde meydana gelen hasarlar sebebi ile uygulanan motor yenileme işlemi sonrasında sağlıklı ve de yenilenmiş bir motoru uzun süre kullanabilirsiniz.

Sorunsuz ve düzenli bir biçimde çalışma performansı almak için öncelikle Honlama konusunda dikkat edilmelidir. Yapılan işlemin kaliteli olmaması durumunda yuvalarda sorunlar ortaya çıkar. Bu durum büyük motor arızalarına sebep verir. Özellikle süreç içerisinde pürüzsüz temizlik ve Honlama işlemi ile bu tür sıkıntılar büyük ölçüde giderilmektedir. Bu nedenle doğru alanlardan hizmet alınmalıdır.

Motor Rektefiye Fiyatları
Motor Rektefiye

Sıkca Sorulan Sorular

Benzer İçerikler

Motor Rektefiye Fiyatları 2022

Motor Bloğu Çatlak Tamiri Fiyat

Motor Bloğu Çatlağı Nasıl Anlaşılır

Komple Motor Boyama

Motor Bloğu Boyama

Motor Yağı Değişim Zamanı

Motor Yağ Lambası Neden Yanar?

Otoilim.com

Yorum yapın