MirrorLink Nedir? Ne İşe yarar?

MirrorLink
MirrorLink

Mirror Link Nedir? Ne İşe yarar?

Mirror Link Araç sahibi olan çoğu insan aracında uzun süreler vakit geçirmek durumunda kalıyor. Ve araç kullanırken bazı eylemlere ihtiyaç duyuyor. Telefon kullanmadan iletişim kurabilmek, radyo dışında müzik dinlemek gibi. MirrorLink, akıllı telefonunuzun ve bir otomobilin bilgi, eğlence sistemi arasında bağlantı kurmanızı sağlayan bir çalışabilirlik standartıdır. Yani mirror Link nedir? Ne İşe Yarar? sorusunun kısaca cevabı telefonunuzun aracınıza bağlanmasını sağlayan sistemdir.

MirrorLink sürüş sıranızda akıllı telefonlarınızın bazı özelliklerini kullanmanıza izin veren sistemdir. Gelişen teknolojiyle birlikte hemen hemen her araçta akıllı telefon bağlantısı bulunmaktadır. Bu bağlantı mirrorLink ile ister hareket halindeyken çağrıları yanıtlayabilmenizi, ister aracın kendi bilgi-eğlence kısmını, haritaları, podcastleri kullabilmenizi sağlar.

apple carplay
apple carplay

MirrorLink Hangi Araçlarda ve Telefonlarda Var?

MirrorLink her araç ve telefon tarafından desteklenmeyebilir, fakat yine de birçok marka mirror link’i desteklemektedir. Mirror Link Hangi Araçlarda ve Telefonlarda Var? Sorusuna cevap veren otomobil üreticileri arasında Citroen, Fiat, Honda, Mazda, Mercedes, Skoda, Volkswagen, Seat, Subaru bulunmaktadır.

Telefon markaları olarak HTC, Huawei, LG, Samsung ve Samsung markaları mirrorLink’i desteklemektedir. Apple İphone’lar mirror Link desteklememektedir. Bunun yerine Apple CarPlay kullanmanız gerekecek.

Mirror Link Nasıl Çalışır?

carplay nedir
carplay nedir

Mirror Link ile aracınızda nasıl bağlantı kurabilir ve nasıl çalıştırabilirsiniz bunu inceleyelim. Mirror Link’in çalışması için desteklenen en az bir uygulamaya sahip olmanız gerektiğini unutmayınız. Hangi uygulamanın yüklenmesini gerekiyor öğrenmek için mirror Link bağlantı uygulamaları listesini inceleyebilirsiniz.

Arabanızdayken motor çalışma durumundayken veya kontak açıkken, telefonunuzu arabanıza uygun bir USB kablosuyla arabanın USB bağlantısı noktasına takın. Bazı araçlara USB kablosu olmadan Bluetooth ile de bağlanmanız mümkündür. Birçok araç modelinde, açılan ekranda Android Auto, Apple CarPlay veya Mirror Link kullanıp kullanmak istemediğiniz sorulur.

Açılan bu ekranda karşınıza çıkan menüde sadece istediğinizi seçmeniz gerekir. Bu işlem başarılı olmazsa, aracın medya sistemindeki menüleri kullanarak doğru seçeneğe gitmeniz gerekir.

Doğru seçeneğe ulaştığınızda ekranda mirror Link sekmesi açılmalıdır. Uygulamalar artık aracın ekranı kullanılarak rahat ve kolay şekilde kullanılabilir. Sesli kontroller, yapmak istediğiniz bağlantılar, aracınızın bilgi eğlence sistemleri ve direksiyonunuzdaki kontroller mirror Link ile kolayca çalışacaktır.

Sıkca Sorulan Sorular

Benzer İçerikler

Otoilim Bilgi

Yorum yapın