Motor Yağı Değişim Zamanı

Motor Yağı Değişim Zamanı
Motor Yağı Değişim Zamanı

Motor Yağı Değişim Zamanı

Araçların problemsiz bir şekilde çalışmasına sağlayabilmek için motor yağlarının belli aralıklarla değiştirilmesi oldukça önemlidir. Motorlar otomobillerin beyni olarak hareket eder. Otomobillerinizi uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız, mutlaka yağ bakımını yaptırmanız gerekiyor. Aracınızı mutlaka motorunun değişmesi gereken günlerde değiştirmelisiniz. Geciktirmeniz durumunda araçlarınızda birçok arızalar meydana gelir.

Eskiden motor yağları her 5 bin kilometrede bir değiştiriliyordu. Çünkü araçların motor yapıları daha küçüktü ve teknolojisi yoktu. Günümüzde ise gelişen teknolojiyle beraber motor yağlarının değişim süresi 20.000 kilometre seviyesine çıkmış durumdadır. Her 20 bin kilometrede bir motorlarınızın yağlarını değiştirmeniz gerekir. Böylelikle aracınızı arızasız bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Motor Yağı Değişmezse Ne Olur?

yağ değişim ücreti
yağ değişim ücret

Motor yağlarının değişmemesi sonucunda araçlarda birçok problem gözlemlenir. Motorununuz yağ filtresi parçacığında problemler meydana gelerek motorunuz ciddi anlamda hasar görür. Motor yağının değişmemesi durumunda motorlarınızın kullanım ömrü azalır, aşınmalar meydana gelerek motorunuzun olduğunda daha fazla hasar alır. Yağ değişimini olmadığı taktirde motorlarınızda daha fazla sürtünme meydana gelir. Sürtünmeye bağlı olarak motorda ısınmalar olur.

Böylelikle aracınız çalışırken ciddi bir ses kirliliğine maruz kalırsınız. Motor yağı değişmediğinde aracınızda artık yağı kullanmaya devam edersiniz. Kirli yağın kullanılması da motorda birçok probleme sebep olur. Motor yağlarınızın ne zaman değiştireceği araçlarınızın kullanım kılavuzunda yazmaktadır. Mutlaka kullanım kılavuzuna uygun hareket ederek yağ değişimini yaptırmanız gerekir. Zamanından önce yapılan değişimler sadece israftır!

Motor Yağı Değişimi Fiyatları

Oto yağ değişim fiyat
yağ değişim fiyat

Motor yağı değişimi fiyatları hemen hemen her arabası olan kişilerin merak ettiği konuların başında geliyor. Motor yağı değişimi uzmanlık gerektiren bir iştir. Dolayısıyla mutlaka profesyonel yerlerde değişimi yapılmalıdır. Motor yağı değişimi fiyatları bakımından günümüzde sabit bir fiyat aralığı bulunmuyor. Fiyatlar uluslararası fiyat listesine göre değişkenlik gösteriyor. Motor yağı fiyatları değişiminde firmalardan birbirinden tamamen bağımsız hareket ediyor.

Motor yağları mutlaka vaktinde değiştirilmesi gerekir. Motor aracın kalbi ve beynidir. Yağ değişimi olmadığında araçlarda birçok sorun gözlemlenir. Dolayısıyla fiyattan ziyade önemli olan motor yağlarının vaktinde değiştirilmesidir. Böylelikle araçlarınızın kullanım ömrünü artırmış olursunuz.

Oto yağ değişim fiyat, yağ değişim ücreti, yağ değişimi kaç para, yağ bakımı fiyatları, motor yağı değişim ücreti, yağ değişimi ne kadar

otoilim.com

Masrafsız Enjektör Temizliği Nasıl Yapılır?
Trafik Sigortası Fiyatlari

Yorum yapın