Tampon Boyama Fiyatları

Tampon Boyama Fiyatları
Tampon Boyama Fiyatları

Tampon Boyama Fiyatları

Araba Boyası

Kaporta Boya

Tampon Boyama Fiyatları Tampon motorlu araçların ön ve arka uçlarına bağlı veya bunlara bütünleşmiş bir yapıdır. Maddi hasarlı kazalarda aracımızın en çok hasar gören parçası tamponlar olmaktadır. Tamponlar büyük kazalarla karşı karşıya kalınmadıysa değiştirilmeden boyanarak tamir edilebiliyor. Kaza haricinde tampon boyamak için birçok sebep oluyor. Kaldırıma sürtmeler, çizilmeler, zamanla yıpranma gibi sebeplerden de tampon boyama işlemine ihtiyaç duyuluyor.

Tampon boyama fiyatlarına bakacak olursak; Tampon boyatma maaliyetleri için genel fiyatlar belirlenebiliyor olsa da fiyatlar parçanın boyuna ve boyanın rengine göre değişiklik göstermektedir. Bulunması zor olan renk kodları için dahafazla ödeme yapmanız gerekebilir.

Fakat genel olarak bir tampon boyama fiyatı soracak olursak tampon boyama fiyatları 450 TL’den başlamaktadır.

Araba Boyası
Araba Boyası

Tampon Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tampon Boyama Fiyatları Tampon boyama işlemi önemli bir işlemdir. Tampon boyama işlemi çok zor bir işlem değildir. Uygulanması kolaydır. Tampon boyama işlemi şu şekilde yapılır: Tampon sabunlu su ya da uygun temizleme solüsyonları ile temizlenir. 220 numara ya da daha ince bir zımpara seçilerek tampon zımparalanır. İlk olarak ince bir şekilde boyanacak yere boya ile bir kat astar uygulanır. Uygulanacak boya seçimi araca göre değişmektedir.

Tampon Boyama Fiyatları Yarım saate yakın astarın iyice kurumasını beklenir. İlk kat sprey tampon boyası uygulanır. 20-25 dakika beklendikten sonra ikinci kat tampon boyası uygulanır. Boyama işleminden sonra 1-2 kat vernik işlemi uygulanır. Bu sayede boya daha dayanıklı hale gelir. Çizilmelere ve yıkamalara karşı dayanıklılık kazanmış olur.

Kaporta Boya
Kaporta Boya

Kaporta Boya

Araçlarınızın en önünde ve arkasında bulunan parçalar tamponlardır. Tamponlar aracınızın görsel açısından tamamlayıcı konumundadırlar. Kaporta durumu iyi durumda olan bir aracın tampon durumu kötüyse bu oldukça çirkin bir görüntüye sebebiyet verebiliyor. Bu nedenle tampon boyatmak ihtiyaç haline geliyor. Tampon boyatma işlemi aracınızda büyük bir değer kaybına sebep olmaz. Tampon boyama işlemi oldukça da kurtarıcı bir işlemdir. Bu nedenlerle tampon boyatmak hem maaliyet açısından hem de uygulanan işlem açısından mantıklı bir işlemdir.

Tampon boyatmak ne kadar 2022?

Tampon boyama fiyatları araç marka ve modeline göre değişim göstermektedir. Başlangıç fiyatları ortalama 450 TL civarındadır.

Benzer Yazılar

Araba Kaplama Fiyatları

Araç Boyama Fiyatları 2022 Güncel

Seramik Kaplama Fiyatları

Otoilim.com

Yorum yapın