LPG Düğme Arızası

LPG Düğme Arızası

LPG düğme arızası sebebi nedir?, LPG Düğme arızası nasıl anlaşılır?, LPG anahtar arızası neden olur?, LPG düğme sorunu nasıl çözülür?, LPG anahtar tamiri, LPG anahtar fiyatları ne kadar?, LPG sigorta sorunu çözümü nedir?, LPG sigorta fiyatı ne kadar?, Sorularınızı cevaplayalım.

Öncelikle LPG düğme (anahtar) arızası nedir ona bakalım. Aracınız çalışır durumda iken LPG düğmesinin ışığı yanmıyorsa çözümü için doğru yerdesiniz. LPG düğme ışığının yanmama sebepleri ve çözümleri birden fazla olabilir. Sırası ile inceleyelim.

LPG Düğme Arızası
LPG Düğme Arızası

LPG düğmesi çalışmıyorsa ilk olarak kontrol etmemiz gereken yer anahtarın arkasındaki sokettir. Soket yerinden çıkmış ya da biraz da olsa kımıldamış olabilir. Hemen hemen hepimizin aklına burası gelir zaten. Buradan eminseniz diğer sorun olabilecek yere bakalım.

İkinci olarak kontrol etmemiz gereken yer LPG nin sigortasıdır. Sigortada arıza olabilir. Sigortayı kontrol etmemiz gerekli, mümkünse başka bir sigortayı oraya takarak deneyip bakmamız gerekir. LPG anahtar sigortası kaputun içinde herhangi bir yerde olabilir. Anahtardan gelen kabloları takip ederek bulabilirsiniz. Aşağıdaki 2 fotoğrafta gördüğünüz üzere sigorta yerleri iki araçta da farklı yerlerde.

LPG Anahtar Sigorta Fiyatı

lpg sigortasi 1
LPG Düğme Arızası 8

LPG anahtarı sigorta fiyatı 15 – 30 TL civarındır. Sorun sigortada ise kendiniz rahatça değiştirebilirsiniz.

LPG Anahtar Tamiri ve Fiyatı

Sorun sigortada ya da sokette değilse anahtarı değiştirerek sorunu çözebilirsiniz. LPG anahtar fiyatı 80 – 150 TL civarında değişmektedir. Bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Yapmanız gereken eskisini takılı olduğu yerden çıkarıp yenisini takıp, sonra da yeni anahtara soketi takmaktır.

lpg anahtar
LPG Düğme Arızası 9

otoilim.com Google.com

Incoming search terms here:

  • https://otoilim com/lpg-dugme-arizasi/

Yorum yapın