Hidrolik Direksiyon Yağı Nasıl Değiştirilir ve Hidrolik Direksiyon Yağı Fiyatları

Hidrolik Direksiyon Yağı Nedir?

Hidrolik Direksiyon Yağı Nasıl Değiştirilir Hidrolik direksiyon yağı, direksiyon hidrolik sistemleri içerisindeki en önemli parçalardan bir tanesidir. Hidrolik direksiyon yağı bu kadar önemli olmasına rağmen genellikle otomobil kullanıcıları tarafından ihmal edilir, hatta pek çok sürücünün hidrolik yağından haberi dahi yoktur. Temel bilgiler ile direksiyon hidrolik sistemi hakkında az çok bilgi sahibi olarak, otomobilinizin direksiyon hidroliği sisteminin daima tam performansla çalıştığından emin olabilirsiniz. Bu yazımızda hidrolik direksiyon yağı değişiminden ve hidrolik direksiyon yağı fiyatlarından bahsedeceğiz.

Hidrolik direksiyon yağı, direksiyon sistemi için kuvvet-basınç yardımı sağlar. Hidrolik direksiyon yağları, korozyonu bastırmak, köpürmeyi önlemek ve hidrolik direksiyon pompası ile dişlisine yüksek performansta yağlama sağlamak için üretilirler. Ayrıca bu yağlar pek çok katkı ile güçlendirilmiş, mineral ve sentetik yağlardır.

Hidrolik Direksiyon Yağı Nasıl Değiştirilir
Hidrolik Direksiyon Yağı Nasıl Değiştirilir

Hidrolik Direksiyon Yağı Değişimi Nasıl Yapılır?

Hidrolik Direksiyon Yağı Nasıl Değiştirilir Hidrolik direksiyon yağı değişimi için öncelikle motorunuzdaki direksiyon hidrolik pompasını ve hidrolik direksiyon yağı haznesini bulmanız gerekmektedir. Direksiyon pompası genellikle kayış ile sabitlenmiştir. Hidrolik yağ haznesi ise pompanın üzerine monte edilmiş durumdadır. Bazı otomobil modellerinde direksiyon hidroliği pompası yer sıkıntısından dolayı ulaşılamayacak yerlere konumlandırılabilmektedir. Direksiyon hidrolik donanımlarının gizlendiği modellerin pek çoğunda bu donanımlar sağ ya da sol davlumbazın içerisine gizlenmektedir.

Aracınızın direksiyon hidrolik yağı deposunu bulamaz iseniz internete aracınızın marka ve modelini yazarak bu bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Direksiyon hidrolik yağının yeterliliğinin kontrolünü kesinlikle motorunuz kapalı durumda iken yapınız.

Direksiyon hidrolik yağı haznesi üzerindeki kiri ve diğer atıkları silin. Bu işlemin ardından haznenin kapağını sökün. Seviye çubuğu yardımıyla yağın seviyesini ölçün.

Seviyeyi ölçtükten sonra mevcut sıvı gereken miktardan düşükse gerektiği kadar ekleme yapınız.

Kapağı Kapatınız işlem bitmiştir.

Hidrolik Direksiyon Yağı ve Değişim Fiyatları

Sizler için hidrolik direksiyon yağı fiyatı ve hidrolik direksiyon yağı değiştirme fiyatı alt başlıklarını belirledik ve bunları detaylıca yanıtlayacağız.

Hidrolik Direksiyon Yağı Fiyatı

Aracınız için markanız tarafından belirlenmiş olan hidrolik yağının özelliklerine ve hidrolik yağını üreten markaya göre fiyatta değişiklik olacaktır. Ortalama şekilde bir fiyat vermek gerekirse bir litre direksiyon hidrolik yağının güncel fiyatı 50 Türk lirası ile 150 Türk lirası arasında değişmektedir. Aracınız için uygun direksiyon hidrolik yağını bulmak için mutlaka sıkı bir araştırma yapınız.

Hidrolik Direksiyon Sistemi Yağ Değişim Fiyatları

Direksiyon hidrolik sisteminin yağ değişimi fiyatı aracınızın markasına ve modeline göre değişiklik gösterecektir. Bazı marka ve modellerde direksiyon hidrolik sistemleri davlumbaz gibi zor alanlara gizlendiğinden işçilik ücreti normale kıyasla daha fazla çıkabilir. Ortalama olarak direksiyon hidrolik sıvısının değişim ücreti 50 Türk lirası ile 300 Türk lirası arasında değişmektedir.

Motor Yağı Nasıl Değiştirilir? Motor Yağı Fiyatları

Motor Bloğu Neden Çatlar? Motor Bloğu Çatlağını Nasıl Anlarız?

Motor Rektifiye Fiyatları

Motor Bloğu Çatlak Tamiri ve Fiyat Bilgisi

Rektifiye Nedir, Neden Yapılır, Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Google.com

Araç Boyama Fiyatları

Airbag Işığı Neden Yanar, Nasıl Söndürülür? Airbag Tamir Fiyatları

ARAÇ BOYAMA ÜCRETLERİ VE BOYAMAYA DAİR GENEL BİLGİLER

Yorum yapın