Araç Muayene Nasıl Alınır?

Araç Muayene Nasıl Alınır?
Araç Muayene Nasıl Alınır

Araç Muayene Nasıl Alınır?

Araç muayenesi her araç sahibin yaptırması gereken kontroldür. Araç muayenesi ülkemizde TÜVTÜRK aracılığı ile yapılıyor. Hızlı ve pratik bir şekilde randevu alabilir araçlarınızın bakımını yaptırabilirsiniz. Araç muayenesi, trafiğe çıkacak olan motorlu veya motorsuz araçların, teknik kapasitelerinin kontrol edilmesi ve trafiğe çıkıp çıkamayacağına dair kontrollerin yapılmasıdır. Bu araç muayenesini her araç sahibi yaptırmak zorundadır.

thumbs b c 893da0d993bdbe24e5f99252a9fc347b
araç muayene ücreti

Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır?

Araç sahiplerinin araçlarının muayenelerini yaptırmak için TÜVTÜRK’ten randevu almaları gerekiyor. Araç muayene nasıl alınır diye soranlar için işlemi adım adım anlatıyoruz.

 İlk olarak TÜVTÜRK resmi internet sitesine girmeniz gerekiyor. Daha sonrasında ücretsiz randevu kısmına tıklayıp sizden istenen bilgileri girmeniz gerekiyor. Daha sonraki adımda TÜVTÜRK’ten almak istediğiniz hizmetin detaylarını soracaklardır. Yaptırmak istediğiniz seçeneğin bulunduğu bölümü seçerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Daha sonraki kısımda almak istediğiniz randevu tarihi ve muayeneyi yaptırmak istediğiniz istasyon seçenekleri çıkacak. Buradan randevu tarihini ve istasyonu seçmeniz gerekiyor. Daha sonrasında gerekli iletişim bilgilerinizin istendiği sayfaya geçiş yapacaksınız. Buradaki istenilen kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor.  Tüm işlemleri doğru bir şekilde tamamladıktan sonra araç muayene randevusunu almış olacaksınız. Muayene tarihi geldiği zaman seçmiş olduğunuz istasyona giderek araçlarınızı gösterebilirsiniz. Araç muayenesi aksatılmaması gereken kontrollerden bir tanesidir. Trafikte daha güvenli bir şekilde hareket edebilmek içim araçlarınızın kontrolünü sağlamanız gerekiyor. Gerekli kontrolleri sağlamamış şoförlerin belirli cezalar aldığını da belirtmemiz gerekiyor.

araç muayene ücreti 2022
2022 araç muayene

otoilim.com

Yorum yapın