Benzin Pompası Arızası

Benzin Pompası Arızası
Benzin Pompası Arızası

Benzin Pompası Arızası

Akaryakıt istasyonlarında araçlara sıvı yüklerken kullanılan pompalara benzin pompası denir. Benzin pompaları çeşitli sebepler yüzünden arızalanır ve çalışmasında sorunlar çıkartırlar. Gerekli işlemleri uyguladıktan sonra bu arızadan kurtulmak mümkündür.

Benzin Pompası Nedir?

Benzin pompası, akaryakıt istasyonlarında araçlara sıvı türevindeki maddeleri yüklerken kullanılan pompadır. Emişli tipi olanlara akaryakıt pompası, basınçlı tipi olanlara akaryakıt dispenseri denilir. Alternatif ürünlerin de araçlara aktarılması için benzin pompası kullanılır.

Benzin Pompası Neden Arızalanır?

Benzin pompasının arızalanmasının birçok faktörü olabilir. Bu arızanın en büyük nedenleri arasında araçların uzun süre benzinsiz kalması gösterilir. Benzinli araçlarda depo belli bir seviyenin altına düşmemelidir. Belirli seviyelerin altına düşmesiyle beraber benzin pompasında arızalar başlar.

Benzin Pompası Arızası Belirtileri Nelerdir?
Benzin Pompası Arıza

Benzin Pompası Arızası Belirtileri Nelerdir?

Benzin pompası arızasının çeşitli belirtileri vardır. Bu belirtileri anladığınız zaman gerekli kontrolleri sağlamanızda fayda var. İşte benzin pompası arıza belirtileri:

  • Kontağı açtığınız zaman marşa basmadan önce pompadan ses gelmesi.
  • Aracın hızlanırken zorluk yaşaması.
  • Yüksek devirlerde teklemelerin başlaması.
  • Aracın devirlenme sorunu yaşaması.
  • Yakıt miktarının normalden daha fazla azalması.

 gibi belirtiler benzin pompası arızasına işaret ediyor olabilir. Bu belirtileri aldığınız zaman aracınızı kontrol etmenizde fayda var,

Benzin Pompası Arızası Fiyatları

Benzin pompası arızası yaşadığınız zaman belirli miktarlar ile aracınızın bakımını yaptırabilirsiniz. Bu fiyat yaptıracağınız yerden başka bir yere göre değişiklik gösterebilir. Benzin pompası arızası fiyatları genel olarak uygundur. Ekonominizi sarsmadan bu sorundan kurtulmanın yolunu bulabilirsiniz. Ekonomik  olarak işlemlerinizi halledebilir ve araçlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Benzin Pompası Arıza
Benzin Pompası Arıza

Benzin Pompası Kullanım Ömrü Nasıl Uzatılır?

Benzin pompasının kullanım ömrünü uzatmanın birtakım yöntemleri bulunur. Bu yöntemleri deneyerek benzin pompasının ömrünü uzatabilirsiniz. İlk olarak aracınızı hiçbir zaman benzinsiz bırakmamanız gerekir. Araçların uzun süre benzinsiz kalması benzin pompasının zarar görmesine ve ömrünün azalmasına neden olur. Benzininizi çeyrek deponun altına düşürmeden aracınızı kullanmanız da benzin pompasının ömrünü artıracaktır. Daha sonrasında aracı agresif kullanmamak da oldukça önemlidir. Aracınızı daha sakin ve düzgün kullanmalısınız. Aracı agresif kullanmak, araç içerisindeki tüm sistemlere zarar verebilir. Benzin pompasının ömrünü uzatmak için bu tarz detaylara dikkat etmenizde fayda var.

Benzin Pompası Arıza
Benzin Pompası Arıza

Egea Oksijen Sensörü Arızası Neden Olur

Oksijen Sensörü Arızası

otoilim.com

Yorum yapın