Egea Oksijen Sensörü Arızası Neden Olur

Egea Oksijen Sensörü Arızası Neden Olur
Egea Oksijen Sensörü Arızası Neden Olur

Egea Oksijen Sensörü Arızası Neden Olur?

Egea Oksijen Sensörü Arızası Neden Olur Günümüzde otomobiller neredeyse herkes tarafından kullanılan ve çok önemli bir konfor seçeneğidir. Ülkemizde araç satışları çok yüksek seviyelere gelmiş ve neredeyse her eve iki araba gelecek şekilde araçlar bulunmaktadır.

Araçlar her ne kadar çok yüksek bir konfor sağlıyor olsalar da aynı zamanda oluşturdukları arızalar nedeniyle de kişileri çok fazla yormaktadırlar. Özellikle eski modele sahip olan araçlar ya da çok fazla yıpranmış araçlar kullanıcılarına ok fazla arıza oluşturmaktadırlar.

Egea Oksijen Sensörü Arızası

Egea Oksijen Sensörü Arızası Oksijen sensörü, egzoz gazlarının oksijen içeriğini algılayan küçük bir elektronik cihazdır. Egzoz manifolduna bağlıdır ve amacı motorunuzda yanmakta olan yakıt karışımını izlemek ve gerekli ayarlamaları yapmaktır. Bu, aracınızın en yüksek verimlilikte çalışmasını sağlamaya yardımcı olur, bu da yakıt tüketimini iyileştirebilir ve onarımlardan tasarruf etmenizi sağlar.

Servis merkezimizde bir randevuya gitmeden önce hangi semptomların aracınızın oksijen sensöründe bir sorun olduğunu gösterebileceğini bilmek önemlidir:

  • Sürüş sırasında motorunuz tereddüt edebilir veya durabilir
  • Motor kontrol ışığınız yanabilir

Kaputun altından ve hatta aracınızın altından duman geldiğini fark edebilirsiniz.

Egea Oksijen Sensörü Arızası Neden Olur
Egea Oksijen Sensörü Arızası Neden Olur

Jeneratöre Lambda Sensörü Nasıl Monte Edilir?

  • Lambda sensörünü tutun ve kelepçesini bir tornavidayla gevşetin.
  • Yenisini jeneratörün üzerine yerleştirin ve aletinizle tekrar sıkın.

Oksijen Sensörü Nasıl Çıkarılır ve Takılır?

  • Oksijen sensörünü çıkarın. Oksijen sensörünü çıkarmadan önce negatif akü kablosunu çıkarın ve 30 dakika bekleyin. Ardından hava temizleyici tertibatını çıkarın. Bundan sonra gaz kelebeği gövdesi hortumunu vakum kanalından çıkarın. Oksijen sensörünün montaj cıvatasını sökmek için bir anahtar kullanın ve ardından bir kaldırma çubuğu veya bir çekicin konik ucunu kullanarak silindir kapağından dışarı çekin.
  • Yeni O2 sensörünü, eskisiyle aynı prosedürü kullanarak yeni conta ile silindir kapağına takın, ancak daha sonra bağlantısını kontrol etmeniz gerekeceğinden montaj vidasını henüz sıkmayın. Oksijen sensörü dişleri ile arasında herhangi bir boşluk olup olmadığını kontrol edin.
  • Aracı tekrar sürmeden önce sıkılması gereken herhangi bir gevşek vida veya somun için montaj işlemi sırasında daha önce çıkarılan tüm parçaları bir araya getirdikten sonra kontrollerinizi sağlayın.
Egea Oksijen Sensörü Arızası Neden Olur
Egea Oksijen Sensörü Arızası Neden Olur

Motor Yağı Nasıl Değiştirilir? Motor Yağı Fiyatları

Motor Bloğu Neden Çatlar? Motor Bloğu Çatlağını Nasıl Anlarız?

Motor Rektifiye Fiyatları

Motor Bloğu Çatlak Tamiri ve Fiyat Bilgisi

Rektifiye Nedir, Neden Yapılır, Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Google.com

Araç Boyama Fiyatları

Airbag Işığı Neden Yanar, Nasıl Söndürülür? Airbag Tamir Fiyatları

ARAÇ BOYAMA ÜCRETLERİ VE BOYAMAYA DAİR GENEL BİLGİLER

Yorum yapın