Motor Yenileme Fiyatları

Motor Yenileme Fiyatları
Motor Yenileme Fiyatları

Motor Yenileme Fiyatları

Motor Yenileme Fiyatları Otomobillerin üzerindeki motor belirli kilometrelerde ve kötü kullanım şartlarında maalesef eskiyebilir. Yıpranmakta olan bu motor artık eskisi gibi çalışmamaya ve bazı kötü sorunlar çıkarmaya başlayabilir. Motor yenileme fiyatları günümüz yılında, geçmiş yıllara göre maliyet bakımından biraz fazla artmaktadır. Motor yenileme fiyatları her zaman dolar kuruna bağlı olması sebebiyle parça fiyatlarına bağlı olarak artar ya da azalır.

Motor yenileme fiyat ne kadar? Motor yenileme ne kadar tutmaktadır? sorularına cevap vermek oldukça zor olacaktır. Bu rakamlar araç marka ve modeline göre değişiklik göstereceği için ortalama ve kesin bir fiyat verilmesi doğru olmamaktadır. Fakat şu durum belirtilmelidir ki; Günümüzde en basitinden Tofaş markasına ait şahin gibi eski araçların motor yenileme işlemleri ortalama olacak şekilde 8000 ile 10.000 Türk lirası tutabilmektedir. Bunun anlamı üst model araçların motor yenileme fiyatının çok çok daha fazla olacağını ifade etmesidir.

Motor Rektefiye Fiyatları
Motor Rektefiye Fiyatları

Motor Yenileme İşlemi Riskli Midir?

Motor yenileme işi oldukça düzen ve titiz gerektiren bir iş olmalıdır. Dolayısıyla mutlaka işinin ehli bir servis ya da usta ile çalışmanız gereklidir. Amatör kişiler tarafından yapılan motor yenileme işlemi ileride oldukça fazla masraf çıkartabilir. Tecrübeli ve deneyimli firma tercih ederseniz ve en önemlisi sadece kullandığınız markaya ait araçları yapan kişiler ile çalışma yaparsanız her zaman motorunuzdan ve aracınızdan daha çok memnun kalırsınız. Motor yenileme işlemi sonrası kullanımda her yönden şaşkınlıklar yaşayabilirsiniz. Yenileme öncesi performansını yitirmiş olan araç, artık fabrikasyon seviyesine tekrar geri gelecek ve performans konusunda da oldukça tatmin edici olacaktır.

Motor Rektefiye Fiyatları
Motor Rektefiye Fiyatları

Motor Değişim Ücreti

Motor Yenileme Fiyatları Ortalama olarak bazı marka ve modellerin motor yenileme işlemleri bir araya getirildiğinde fiyatlandırmalar şöyledir:
• BMW e30, 336 kasa motor yenileme fiyatları ortalama – 13500- 17000₺
• Tofaş ( Şahin, Doğan, Kartal ) motor yenileme fiyatları ortalama – 7000- 10000 ₺
• Skoda (Felicia, Forman ) motor yenileme fiyatları ortalama – 7500 – 9500 ₺
• Mazda 323, 626 motor yenileme fiyatları ortalama – 8000- 11500 ₺
• Peugeot 206 yenileme fiyatları ortalama – 9500 – 13500 ₺
• Mercedes 190e , 200e yenileme fiyatları ortalama – 13500 – 18000₺
• Hyundai Era, Accent, Elentra yenileme fiyat ortalama- 7500- 10500 ₺
• Lada Samara yenileme fiyatları ortalama – 7000- 9500 ₺
• Fiat Uno, Tipo yenileme fiyatları ortalama – 7500-9500₺

Motor Rektefiye Fiyatları 2022

Motor Bloğu Çatlak Tamiri Fiyat

Motor Bloğu Çatlağı Nasıl Anlaşılır

Komple Motor Boyama

Motor Bloğu Boyama

Motor Yağı Değişim Zamanı

Motor Yağ Lambası Neden Yanar?

Otoilim.com

Yorum yapın