Egzoz Muayene Ücreti Ne Kadar?

Egzoz Muayene Ücreti Ne Kadar Egzoz muayene ölçümü binek otomobillerin her 2 yılda bir yaptırması gereken kontrollerden birisidir. Egzoz muayenesi olmayan araçlar genel muayeneden geçememektedir. Egzoz sisteminde bir arızadan ötürü emisyon değerleri etkilenmekte ve standart değerlerin dışına çıkarak araçlar egzoz muayene testinden geçmemektedir.

2023 egzoz muayene ücreti 180 TL
2023 egzoz emisyon yaptırmama cezası 2 bin 815 TL 

Yeni yılda 2023 1 ocak itibari ile egzoz emisyonu yaptırmayan kullanıcılara ise 2.815 TL ceza kesilmektedir. Egzoz emisyonu araçlar açısından oldukça önemli bir kontroldür ve yaptırılması zorunludur.

Egzoz emisyon değerleri standart olan bir araç çevreye çok daha az zarar vermektedir. Emisyondan kalan otomobiller ise tüm zehirli gazları doğaya salmakta ve kirliliğe sebebiyet vermektedir.

Egzoz Emisyon Ölçümü Nerede Yaptırılır?

2023 Egzoz Muayene Ücreti Ne Kadar? TuvTürk muayene istasyonlarında ve anlaşmalı bir çok firmada yapılmaktadır. Örnek vermek gerekirse birçok sanayi sitesinde Tüvtürk anlaşmalı egzoz emisyon testi yapan firmalar mevcuttur. Fakat gideceğiniz muayene istasyonunda da egzoz emisyon ölçüm testi yapılmaktadır. Fiyatlar iki yer için aynı olmaktadır. Egzoz sisteminde oluşan bir arıza burada karşınıza çıkmakta ve arıza durumunda emisyon değerleri farklılık gösterdiği için test başarısız olmaktadır. Bu gibi durumlarda kullanıcılardan egzoz sisteminin yenilenip tekrar getirilmesi istenmektedir. Egzoz muayenesinden başarılı bir şekilde geçmeden araç genel muayeneye girememektedir.

Egzoz muayene ücreti 2023 yılında bi önceki yıla göre ufak bir miktarda artmıştır. Her fiyatlar değişmektedir. Muayene öncesi egzoz emisyon ölçüm fiyatlarını öğrenmek isteyen kullanıcılar ise araştırma yapıyor ve fiyat bilgisini öğrendikten sonra egzoz muayene istasyonlarına gitmektedir. Gelin fiyatları birlikte inceleyelim.

Tüvtürk resmi sitesine giriş yaparak egzoz emisyon ölçümü için randevu alınabilmektedir. Buradan randevu alarak randevu tarihinde giriş yapabilir ve egzoz emisyon testine girebilirsiniz.

Egzoz Emisyon Ölçümü Kaç Yılda Bir Yapılır?

Binek otomobillerde her 2 yılda bir, ticari araçlar ise egzoz muayenesini her yıl yaptırmak zorundadır.

Egzoz Muayene Sorgulama Nereden Yapılır ?

Egzoz muayene sorgulama e-devlet ile kolaylıkla yapılmaktadır. E-devlete giriş yaptıktan sonra araçlarım sekmesine giriş yapılır ve burada egzoz emisyon yazısına tıklanır. Tüm emisyon değerleri ve geçerlilik tarihine bu sayfadan ulaşmak mümkündür.

Motor Yağı Nasıl Değiştirilir? Motor Yağı Fiyatları

Motor Bloğu Neden Çatlar? Motor Bloğu Çatlağını Nasıl Anlarız?

Motor Rektifiye Fiyatları

Motor Bloğu Çatlak Tamiri ve Fiyat Bilgisi

Rektifiye Nedir, Neden Yapılır, Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Google.com

Araç Boyama Fiyatları

Airbag Işığı Neden Yanar, Nasıl Söndürülür? Airbag Tamir Fiyatları

ARAÇ BOYAMA ÜCRETLERİ VE BOYAMAYA DAİR GENEL BİLGİLER

Yorum yapın