Triger Kayışı Gevşek Olursa Ne Olur?

Triger Kayışı Gevşek Olursa Ne Olur?
Triger Kayışı Gevşek Olursa Ne Olur?
Triger Kayışı Gevşek Olursa Ne Olur?

Triger Kayışı Gevşek Olursa Ne Olur? Triger kayışının gevşek veya çok sıkı olmas sonucunda bazı önemli arızalar meydana gelebilir. Triger kayışının belirli bir ölçüye göre gerdirilmesi gereklidir ve bu işlem tamamen bir profesyonel tarafından uygulanmalıdır.

Triger Kayışı Gevşek Olursa Ne Olur? Araçlarda triger kayışı gevşek olduğu zaman gösterge panelinde herhangi bir ikaz lambası yanmaz. Çünkü bunu ölçecek bir sensör veya donanım mevcut değildir. Bu gibi durumları anlamak aslında aracın belirtilerine göre tespit edilir ve sonrasında triger kayışı kapağı açılarak kontrol edilir.

Triger Kayışının Gevşek Olmasının Sebepleri ve Belirtileri

Triger kayışının gevşek olması sebepleri arasında ilk sıralarda yer alan usta veya servis hatasıdır. Usta tarafından takılan triger setinde bir hata yapılırsa bu gevşek olur ve belirtileri de oldukça fazla sıralanabilir.

Triger kayışı gevşek olması belirtileri nelerdir?

  • Motordan vuruntu sesleri gelebilir
  • Kayış kopabilir
  • Kasnakta kırılma olabilir
  • Subaplar vuruntulu çalışmaya başlar.

Triger Kayışı Kopması Maliyet 2022

Triger kayışı kopması durumunda araçtaki masraf oldukça artar. Bu gibi durumlarda aracı kesinlikle çalıştırmamak çok önemlidir. Triger kayışı kopması maliyeti ise 2022 yılında ortalama 2000 TL’den Başlayıp 10.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Marka ve Model bilgisini yorum kısmından yazarak net cevaplar alabilirsiniz.

Yukarıda ki belirtiler triger kayışı gevşek olan bir araçta olmaktadır. Bu gibi belirtiler varsa ilk kontrol edilecek yer arasında triger kayışı olmaktadır. Bu yüzden triger kayışı değişiminde tekrar tekrar kontrollerin yapılması gereklidir. Ayrıca test sürüşü eşliğinde trigeri gözlemlemek ileride oluşacak sorunların önüne geçecektir.

Motor Yağı Nasıl Değiştirilir? Motor Yağı Fiyatları

Motor Bloğu Neden Çatlar? Motor Bloğu Çatlağını Nasıl Anlarız?

Motor Rektifiye Fiyatları

Motor Bloğu Çatlak Tamiri ve Fiyat Bilgisi

Rektifiye Nedir, Neden Yapılır, Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Google.com

Araç Boyama Fiyatları

Airbag Işığı Neden Yanar, Nasıl Söndürülür? Airbag Tamir Fiyatları

ARAÇ BOYAMA ÜCRETLERİ VE BOYAMAYA DAİR GENEL BİLGİLER

Yorum yapın