Araç Kaloriferi Isıtmıyor

Araç Kaloriferi Isıtmıyor
Araç Kaloriferi Isıtmıyor

Araç Kaloriferi Neden Isıtmaz? Araçlarda bulunan kalorifer sistemleri bazı durumlarda içeriyi ısıtamaz hale gelir. Kalorifer ısıtma sorunları genellikle eski model araçlarda sık sık görülmektedir. Kış aylarında soğuk havanında etkisiyle kaloriferler hiç ısıtmaz hale gelir ve sürücü zor dakikalar yaşar. Kış aylarında araç sürmenin en keyifli yollarından birisi de kaloriferdir. Isıtmayan araç kullanmak sürücü bakımından oldukça keyifsiz olacaktır. Peki araç kalorifer araç içini neden ısıtmıyor?

Kalorifer soğuk üflemesi durumunda kontrol edilmesi gereken yerler arasında kalorifer peteği, termostat ve devirdaim gelir. Bu parçalarda oluşacak herhangi bir arıza sonucunda kalorifer ısıtmıyor gibi şikayetler artmaya başlar. Bu nedenle ilk önce bu parçaların kontrolü sağlanmalıdır.

Araç Kaloriferi Isıtmıyor

Termostat sorunu

Araç Kaloriferi Isıtmıyor Aracınız kış aylarında ısınmıyorsa ilk kontrol edilmesi gereken yer termostattır. Düşük dereceli termostat aracın ısınmasını engelleyecek ve kalorifer ısıtmayacaktır. Termostat açık kaldıysa da motor ısınamayacak ve bura aracın sürekli soğuk çalışmasını sağlayacaktır. Buda kaloriferin soğuk üflemesini sağlayacaktır. Eğer kaloriferiniz sürekli soğuk üflüyorsa termostat en önce bakılması gereken yerdir. Termostat çok önemli bir parçadır ve kış aylarında kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Kalorifer ısınmadığı durumlarda aracın motor ısısı da düşük olacaktır. Bu durumda araç oldukça fazla yakıt harcaması da yapacaktır.

Araç Kaloriferi Isıtmıyor
Araç Kaloriferi Isıtmıyor

Kalorifer peteği tıkanması

Araç Kaloriferi Isıtmıyor Kalorifer peteğinde tıkanma gibi bir durum varsa peteğe sıcak su girmez. Kalorifer peteği tıkalı araçta kalorifer soğuk üflüyor diyenler kesinlikle haklıdır. Araç kalorifer peteği temizliği veya değişimi sonrasında araç ısınacaktır.

Kontrol kumandası bozulmuş olabilir.

Araç Kaloriferi Isıtmıyor Araç kokpitinde sıcak ve soğuk ayarlama düğmeleri bozulmuş olabilir. Siz oradan sıcağa alıyor olabilirsiniz fakat içeride bir kopukluk varsa sıcak konuma geçmeyecektir. Bunların detaylıca kontrol edilmesi gerekmektedir.

  • broadway kalorifer ısıtmıyorsa kalorifer peteği ve termostat kontrol edilmelidir
  • tofaş kalorifer ısıtmıyorsa ilk bakılacak yer arasında termostat yer alır. Kışlık termostat takılmalıdır.
  • golf 4 kalorifer ısıtmıyorsa kalorifer peteği kontrol edilir.
  • bmw kalorifer ısıtmıyor gibi aramalar yapıyorsanız bu konuya denk gelmiş olabilirsiniz. Kalorifer ısıtma sorunları her arabada yaşanabilir. Uygun bakım ve kontroller ile bu arızadan kurtulabilirsiniz.
Araç Kaloriferi Isıtmıyor
Araç Kaloriferi Isıtmıyor

Motor Yağı Nasıl Değiştirilir? Motor Yağı Fiyatları

Motor Bloğu Neden Çatlar? Motor Bloğu Çatlağını Nasıl Anlarız?

Motor Rektifiye Fiyatları

Motor Bloğu Çatlak Tamiri ve Fiyat Bilgisi

Rektifiye Nedir, Neden Yapılır, Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Google.com

Araç Boyama Fiyatları

Airbag Işığı Neden Yanar, Nasıl Söndürülür? Airbag Tamir Fiyatları

ARAÇ BOYAMA ÜCRETLERİ VE BOYAMAYA DAİR GENEL BİLGİLER

broadway kalorifer ısıtmıyor
araç kaloriferi neden ısıtmaz
araba kaloriferi neden ısıtmaz
tofaş kalorifer ısıtmıyor
araç kaloriferi neden isıtmaz
araba kalorifer ısıtmıyor
kalorifer neden ısıtmaz
aracın kaloriferi neden ısıtmaz
tofaş kalorifer neden ısıtmaz
araba kaloriferi neden isitmaz

“Araç Kaloriferi Isıtmıyor” üzerine bir yorum

Yorum yapın